Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak ułożyć płytki na ścianie, od czego zacząć – remont4youKlej do płytek jaki używałem w filmie …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

50 thoughts on “Jak ułożyć płytki na ścianie, od czego zacząć – remont4you

 1. Płytki na ścianę trzeba przejechać klejem z grzebieniem i ściane tak samo? W jakimś filmie widziałem, że grzebieniem smarowana była tylko ściana lub podłoga a płytka przejechana lekko klejem. Jak nalezy zrobić? Jak nalezy dobierać rozmiar grzebienia? Kiedy 8, 10, 12 mm? Czy płytka przyklejona na scianie musi mieć jakiś luz czy może się stykać z podłogą? I tak samo czy ma być zostawiony luz w kątach ściany?

 2. Koszt za plyty g/k zabezpieczające podłogę faktycznie zgadzam się że można wrzucić to w koszty i to mały koszt przy takiej inwestycji ale co po skończonej pracy z tymi płytami robisz zabierasz to jako śmieci ze sobą czy zostaje to u klienta?

 3. Witam.Mam takie pytanie. Czy można kleić płytki na ścianę wytynkowana tynkiem cementowo wapiennym z końcowa warstwa piasku kwarcowego( wybiałkowana)? Czy warstwa wybiałkowana stanowi problem dla kleju do płytek ?

 4. Mam mieszkanie z tynkami gipsowymi w pokojach i cementowo-wapienne w łazience.
  Czy powinienem zacząć wykończenie od płytek w łazience, czy do gładzi w mieszkaniu?
  Jedni mówią, żeby najpierw zrobić pylące prace, a potem płytki. Drudzy radzą, by najpierw robić łazienkę i dopiero brać się za gładzie.

 5. Mam 20 letni staz plytkarski w USA. Tutaj podstawy w rozmierzaniu to meczowanie linii plytek scian i podlogi – wymagaja tego architekci i dekoratorzy wnetrz. Widze, ze w Polsce nikt nie zwraca na to uwagi – tymczasem wizualnie jest to naprawde wazne.

 6. Hej Krzysiek, poradziłbyś co zrobić w sytuacji, gdy cała boczna płytka kończy się w górnej szpalecie okna łazienkowego i wychodzi poza górny narożnik tego okna, nie została uwzględniona płytka 1 cm górnego narożnika okna, tak że fugi nie będą się zgadzały, bo zabrakło właśnie 1cm… Czy w tym przypadku wypadało by cały srodkowy rząd ściąć o kilka cm tak by wyszedł poniżej górnego narożnika okna, czy jest szansa by wykończyć w inny sposób tak, by weszła jednak cała boczna płytka? ścięcie płytki o rozmiarze 1cm pod kątem 45 stopni raczej chyba jest nie wykonalne 😂 Mam nadzieję, że wyjaśniłam zrozumiale 🙂

 7. Hej. Super strona. Jeżeli chodzi o tkz elki to najlepiej naciąć jedna część kątowka a druga na maszynce do płytek jedna krawędź zawsze jest lepsza i zazwyczaj łamie się prawidłowo

 8. Dużo komentarzy wychwalających do nieba. Robota jak robota ale widać ze płytki to kleisz chyba tylko do filmików. Wiesz po czym to widać? Po rozmierzeniu ścian….tragedia. To jak rozmierzasz sciany i rozmierzasz docinki świadczy o tym czy robisz to zawodowo czy z doskoku. Moja opinia

 9. Powiedz mi Krzysiek, czy mając odplyw liniowy 1.5cm spadek, to zamiast punkt zero zaczynając od odpływu i później docinając każda płytkę, aby fuga się zgadzała na laserze, to robiłeś kiedyś łazienkę zaczynając od scian, i kończyłeś podłoga, aby wtedy na tym spadku 1.5cm kafla na podłodze 1cm i klej 10mm zakrył ta szczelinę pod płytka ścienna? Mam 120×60 i nie chce mi się wszystkich plytek podcinać na około. Jak sciany są w miarę równe, to sylikon powinien pokryc szczeliny krawędziowe. Co o tym sądzisz? Jeszcze myślę o zamontowaniu listwy ściennej i czołowej, oprócz spadkowej. Akurat robię zlote baterie, odplyw itp, więc ładnie by wyglądało, tylko dodatkowa kasa.

 10. Ja zawsze staram się by płytka do cinana była u dołu a nie u góry robię to też już wiele lat ale po wiec mi czy to źle bo już nie wiem na pewno jest to utrudnieniem dla mnie ale wolę by płytka do cinana na ścianie była u dołu

Dodaj komentarz

Zadzwoń!