Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

JAK SPRAWDZIĆ CIĄGŁOŚĆ PRZEWODU ELEKTRYCZNEGO ZA POMOCĄ MULTIMETRU | ForumWiedzyZobacz jak sprawdzić czy przewód lub inny przewodnik elektryczny jest cały i nie ma przebić na inne przewody w kablu.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

16 thoughts on “JAK SPRAWDZIĆ CIĄGŁOŚĆ PRZEWODU ELEKTRYCZNEGO ZA POMOCĄ MULTIMETRU | ForumWiedzy

  1. Dlaczego oni chcą by w superkrwawej wojnie przeciw Rosji zginęło miliony Polaków.Co takiego zrobiła im Rosja i co takiego zrobili im Polacy,że tak ich nienawidzą?Nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia,czyli co? Uzasadnienie rytualne???Mord dla mordu,śmierć dla śmierci?Jak cesarz Neron podpalając Rzym? To ich jara????

  2. Ja mam pytanie trochę z innej beczki mianowicie 'fachowcy' ułożyli instalacje niezgodnie ze schematami elektrycznymi i teraz mam włącznik krzyżowy dwa schodowe i totolotek który kabel gdzie podłączyć bo i kolory kabli im się nie zgodziły. Jak można to wyprostować?

  3. Izolacje mierzy się przyrządami, które generują setki woltów i więcej a nie multimetrem, ten filmik jest szkodliwy, bo wprowadza w błąd i ktoś może źle ocenić stan izolacji, bądź trochę odpowiedzialny za to co publikujesz. 3V nie przebiją izolacji ale 230 już może, dlatego kontroli dokonuje się przy napięciach 250, 500, 1000 V.

  4. Podczas pomiaru masy na aucie (silnik, klema) na wyłączonym silniku pokazuje 001, a na włączonym pokazuje 008-0015 i ciągle się waha, a auto przygasa. Ewentualnie kiedy auto chodzi równo to pokazuje w miarę stałe 010. Jak mogę to interpretować?

  5. Zacznijmy od początku. Pomiary instalacji elektrycznej wykonujemy w zależności od rodzaju pomiaru którego chcemy dokonać. Badanie ciągłości przewodu sposobem pokazanym na filmiku jest dobre w przypadku prac: badania ciągłości zwodów pionowych, poziomych lub np przy rozdzielni bez napięcia, a i tak często wiąże się to z błędem wynikającym z niewiedzy na temat zasady, budowy łączników i aparatów elektrycznych. Badanie ciągłości sposobem jak w filmiku w warunkach rzeczywistych (np budowa) jest bardzo kłopotliwe. Bardzo łatwo można trafić na włączony w układ jakiś odbiór np grzejnik lub transformator. Pomiar "przebicia" utożsamijmy z pomiarem rezystancji izolacji, który jako jedyny jest w stanie stwierdzić czy dany kabel spełnia wymogi czy też nie, będąc w czasie badania pod wpływem napięcia pomiarowego np 2,5 kV dla kabla ziemnego. Bardzo często może się zdarzyć, że wykonując pomiar "przebicia" sposobem z filmiku, pomiar wyjdzie ok, a po przyłożeniu napięcia dalej będzie czyste zwarcie, bądź też usuniemy kable z instalacji, które będą połączone z odbiorami np transformator od domofonu. Kolega ma jakąś wiedzę, ale zdecydowanie proponuję ją poszerzyć np o "instalacje elektryczne" pana Markiewicza, lub o np "teorie pomiarów" pana Orlika.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!