Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak samemu pozbyć się wilgoci ze ścian. Osuszanie metodą iniekcji SUCHY MUR ULTRAMENT – remont4youPartnerem filmu jest firma Ultrament, która dostarczyła materiały użyte w filmie. Dziękuje za wsparcie! Link do materiałów użytych …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

36 thoughts on “Jak samemu pozbyć się wilgoci ze ścian. Osuszanie metodą iniekcji SUCHY MUR ULTRAMENT – remont4you

 1. Mieszkam w domu bez izolacji a nie mam wilgoci. Tak na prawdę to mam ale…nie dopuściłem do jej nadmiernej koncentracji w jednym miejscu bo dbam o wentylację a wszystkie przegrody mają wysoką paroprzepuszczalność więc nie dochodzi do takich wykwitów.
  Chciałbym zwrócić uwagę, że wilgoć która jest pod podłogą nie może spokojnie sobie odparować bo jest zamknięta od strony mieszkania posadzką z gresu a pod gresem jest pewnie posadzka cementowa która nie pomaga. Cała woda będzie chciała uciec w miejscu połączenia posadzki z podłogą. Niestety stary dom trzeba grzać i wentylować. Technika pomaga odzyskać część ciepła z ogrzewania poprzez rekuperację. Odbudowa izolacji poziomej powinna być ostatnią deską ratunku.
  Warto poczytać o wapnie w budownictwie zabytkowym. Niestety większość dostępnych artykułów jest po angielsku. Cement to współczesny wynalazek i nie współgra z budownictwem z epoki.

 2. Odnoście płynu nie uzupełniać co pięć minut bo gdy w wiercicie się w pustą przestrzeń to beczkowóz nie starczy.wlac płyń odczekać powiecmy dwanaście godziny i znowu dolewka.

 3. Krzysiek mała podpowiedz, od praktyka może ci odrobinkę czas oszczędzić otóż przy montażu lejków drogi klej najlepiej zastąpić najtańszym silikonem efekt identyczny.Wazne silikon-klej najlepiej aplikować bezpośrednio na końcówkę nie na ścianę , oszczędzamy dużo materiału. Podczas montażu nadmiar silikonu wypływa tworząc szczelną barierę.

 4. Pytanie – skąd się wzięła wilgoć w X Y Z u pana A B C? Odpowiedź – z powietrza lub gruntu. Pytanie – czy to cudo eliminuje wilgoć z angielskiego powietrza, pomieszczeń bez wentylacji lub wilgoć z gruntu bez systemu drenażowego albo z gruntu podmokłego? Odpowiedź – pomyślcie i udzielcie sobie sami 😆

 5. Dla osób, które myślą, że uda im się zwalczyć wilgoć, która nie podchodzi kapilarnie, a gromadzi się na ścianie np. za meblami. To raczej się nie uda tą metodą. Należałoby ocieplić ścianę od zewnątrz, choć brak odpowiedniej wentylacji za meblem i tak spowoduje, że ściana będzie się wolniej ogrzewać.

 6. Remmers zalecał wcześniejsze zalanie otworów woda, by potem preparat lepiej się rozchodził. Do tego zalecane było uszczelnienie otworów by sam preparat nie uciekał nieszczelnościami, fugami, tylko równomiernie się wchłaniał. Sam jednak uważam po zastosowaniu tej metody z dwoma różnymi preparatami, że w dłuższym czasie jest nieskuteczna.

 7. Robiłem tym
  To jest bardzo dobry materiał niewiem skąd ludzie piszą, że na 10 lat. Przecież w ścianie robi się szkło!
  Moim zdaniem ważne jest to by wiercić i wylewać w cegłę nie w spoiwie bo się wleje pomiędzy i nie działa

 8. Ja stosowałem w garażu Sika Sikamur Injectocream 100 600ml. Zakładam, że finansowo może być drożej, ale przewaga taka, że jednego dnia temat ogarnięty (12 mb). A na czasie bardzo mi zależało. Tak czy inaczej – Twój film przedni, dobry instruktaż.

 9. Kiedys robilem takie zastrzyki hydrofobizacje w garazu podziemnym bo barany postawili fundamenty na plywajacym gruncie…jak trafisz na cegłe porowatą to towaru idzie jak browarek u zulika…12lat temu 20l towaru 2tys zl

 10. Nic dodać, nic ująć, bo wypowiedzi pana są profesjonalne. I szkoda tylko, że takich osób na You Tube nie jest tak wiele! Ponieważ często porady na You Tube są jakby wzięte z Kosmosu. A ostatnio sprowadzałem fachowca indonezyjskiego na ziemię, który postanowił zastąpić metalowy zawór wodny kombinacją PCV i strzykawki medycznej. Czyli, jakiś Matrix błagający o szkody w lokalu. Tutaj natomiast, czyli na filmiku, mamy wszystko to, co jest niezbędne, by dostatecznie poradzić sobie z zawilgoconymi ścianami…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!