Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak przyklejać płyty kartonowo – gipsowe?Chcesz mieć równe ściany? Płyty gipsowe to alternatywa dla tynku, można je szybko przykleić, tworzą jednolitą równą …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

30 thoughts on “Jak przyklejać płyty kartonowo – gipsowe?

 1. Kilka własnych doświadczeń:
  Otóż jest różnica przy nakładaniu kleju na płytę-płyta waży wtedy znacznie więcej i ciężko nią manewrować. Poza tym płyta jest materiałem "czystym" do którego klej czepia się idealnie, a ściana to różnie może być(ja osobiście w miejscach placków wcieram pacą warstwę kontaktową z kleju-zwłaszcza na gołej cegle, pustaku itp.).
  Polecam też zakup mocnej łaty murarskiej(będzie ciężka, ale wytrzymała) i pomaganie sobie młotkiem gumowym przy dobijaniu płyt poziomicą(młotek uderza w poziomicę oczywiście). Po przytknięciu płyty do kleju na ścianie nie dobijać jej rękami tylko od razu formować poziomicą/łatą-unika się wtedy ryzyka zbyt mocnego wepchnięcia punktowego co jest trudne do cofnięcia jeżeli za mocno się wbije.
  Przy podklejaniu krzywizn kawałkami płyt trzeba pamiętać aby nie kleić kwadracików małych(często taki błąd jest popełniany) tylko poziome/pionowe pasy płyty szerokości około 15-20cm, tak aby klej był pod takim paskiem praktycznie w 100%(w razie konieczności można jeden na drugi dać, ale finalną płytę kleić po wyschnięciu podkładek).
  Czasami lepiej jest kleić płyty bokiem(czyli poziomo je kładąc)-zależy od pomieszczenia, wysokości i rozmiaru płyt-można wtedy narobić mniej "nieoryginalnych" łączeń.
  W razie większej wilgotności powietrza lepiej nie robić płyt na styk do siebie tylko zostawiać im szczelinkę około 2mm która i tak zostanie potem wypełniona masą szpachlową ze zbrojeniem.
  Wbrew pozorom dla laika, oklejenie płytami całego pokoju w krzywym bloku nie jest takie banalne i można narobić więcej strat niż pożytku.

 2. Mam pytanie. Czy mogę zagruntować pustaki i przykleić do nich płyty gk?
  Jakiego kleju używać do tego?
  Mam jedną ścianę gdzie są okna do obrobienia

 3. Jeśli ściana będzie krzywa po długości to mierzenie miarką czy płyta nie ucieka od niej wprowadza w błąd, najlepiej narysować sobie na podłodze linie pp całej długości jak płyty mają iść i wtedy będą szły wszystkie w jednej lini, ewentualnie jeszcze lepiej użyć lasera ale jak wiadomo nie każdy posiada.

 4. Takie płyty klejone na takie placki się nie odkleja? Będzie to mocno trzymać? Kurda ja to bym się bał że odleci 🙂 A można taka płytę kleic na grzebień jak płytki? Ew na klej do płytek?

 5. Dobrze by było też trzymać symetryczny wzór "placków" na wypadek gdyby w przyszłości chciało się tam wcisnąć przewód elektryczny itd. Będzie dużo łatwiej mając pustą przestrzeń w jednej linii pionowo czy poziomo.

 6. Mario. Naprawdę fajnie ze jesteś. Regularnie oglądam filmiki. Jestem amatorem ale dziwki Tobie i kanałowi jestem w stanie czerpać wiedzę i w razie wątpliwości podejrzeć. Pozdro z kaszub.

 7. Witam. Planuje przyklejanie płyt gk zamiast tynków z racji bardzo równych ścian, tylko czy mogę przed położeniem płyt pomalować taką ścianę farbą wapienną by zabezpieczyć ją dodatkowo przed grzybem i pleśnią ?

 8. Witam. Jaki unigrunt stosujemy ,głęboko penetrujący czy uniwersalny do ściany z gazobetonu i ściany stary pustak cementowy?. Na takie ściany gruntować raz czy dwa razy?J czy przy takiej ścianie kołkujemy płyty czy wystarczy na placki kleju?Z góry dziękuję

 9. Dzisiaj próbowałem tak przykleić na piankę montażową niskoprężną. Trzyma się to narazie ale nie wiem czy później nie odpadnie? Czy ta pianka sie może utleniać jakoś i mi płyty pospadają?

 10. Jak to ogladam ,to az akac mi sie chce ,od 3msc remontuje lazienke ,pan zrobil mi tylko hydraulike i elektryke ,skasowal pieniadze i podziekowal ,nast wogole nie przyszedl ,3 zas od msc ze mna sie umawia i nic jeszcze nie zaczal ,mimo ze material sama wszystko kupilam ,ani sie umyc ( w umywalce) ani cokolwiek zrobic ,elektryk mi samej kazal zaszpachlowac kabel pod prad ,koplo mnie jak jasna choler ,bo to robota nie dla kobiety ,dalam ogloszenie na internecie ,i nic ,nie zalegam z platnosciami szukam fachowca ,ktory jest uczciwy i dokladny w swojej pracy,vzy to tak wiele ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!