Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć płytę indukcyjną 400V do instalacji elektrycznej? Płyta indukcyjna indukcja PORADNIKPoradnik pokazujący, jak podłączyć płytę indukcyjną do instalacji elektrycznej 3 fazowej 400V, tzw. siły w domu, mieszkaniu itp.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

31 thoughts on “Jak podłączyć płytę indukcyjną 400V do instalacji elektrycznej? Płyta indukcyjna indukcja PORADNIK

 1. Bzdury opowiadasz o uszkodzeniu płyty. W praktyce wybija różnicówkę i tyle. Nie ma jak szerzyć kłamstwa nigdy nie testowałeś a się wypowiadsz. I oczywiście że trzeba uważać ale po co straszyć i kłamać?

 2. Witaj super się ogląda twój kanał,mam pytanie w swojej kuchnia mam puszkę z 5 kablami 2,5mm2 czyli 3 fazową brakuję mi pod piekarnik gniazdka osobnego jeśli zostanie mi jedna wolna faza a dwie wykorzystam pod indukcję która podepne w systemie siły to czy ja mogę zmostkowac zero kabel niebieski który mam jeden przed połączeniem pod indukcję dziękuję za podpowiedzi -pozdrawiam (chodzi czy mogę wykorzystać tę instalację w puszce 5 kablową na podpięcie piekarnika i indukcji dziękuję jeszcze raz

 3. Ja do gniazda od indukcji daję dwa kable 3×2,5 mm2.
  Wykorzystuję dwa przewody fazowe, dwa neutralne (dzięki temu nie upali się nigdy niebieski) i jeden ochronny. Jeden przewód zostaje zapasowy.
  Pozdrawiam

 4. Czy jak w płycie są zaciski a nie ma wyprowadzanego kabla to nie lepiej puścić przewód bezpośrednio do tablicy elektrycznej i pominąć puszkę (dodatkowe połączenia )?

 5. Ten kabel z lewej który jest nigdzie nie podłączony koloru brązowego jeśli byśmy go podłączyli (do szarego) zamiast tego najjaśniejszego to efekty by był ten sam? Oba są fazowe?

 6. Czy jest dopuszczalne podlaczenie piekarnika pod jedna wolną faze z kabla 5cio żyłowego? Nie szkodzi wspólne N? Jaki bezpiecznik powinien być fo indukcji? 3 polowy? Pozdrawiam

 7. Witam mam pytanie. Instalacja siłowa jest ale starego typu czyli 4×4 linka. 3 fazy i zero. Moje pytanie to czy ochronny i zerowy wychodzący z indukcji mogę podpiąć do zera od siły? Czy muszą być jednak osobno. Czy mogę pominąć ochronny z indukcji i w ogóle go nie podłączać? Dodam że przewód siłowy jest aluminiowy. Pozdrawiam

 8. Niepojęte! Dlaczego producenci płyt indukcyjnych zasilanych z dwóch faz nie potrafią zastosować kabla wychodzącego z urządzenia z DWOMA przewodami koloru niebieskiego! Skoro przyjmuje się, że niebieski to zero robocze – N, to jak można w takim urządzeniu pozwolić na użycie koloru brązowego na kabel zera roboczego (N2), który to kolor brązowy jest domyślnie zarezerwowany dla fazy L1(albo L2)? Można to jeszcze rozszerzyć: kabel przychodzący "ze ściany" – N: zero robocze, niebieski, L1 -faza1, brązowy, L2-faza2, czarny, L3-faza3, szary (DIN,EU, w PL zamienione są kolory L1i L2), żółtozielony nie do pomylenia, zero ochronne.
  Teraz kabel wewnętrzny (od strony odbiornika): N (również N1 i N2) – zera robocze, powinny być oba niebieskie, dalej L1, L2, L3 zgodnie z zasilaniem przychodzącym.
  Tymczasem w kablach od strony odbiorników mamy często chaos. Albo taki jak na tym filmie (3fazy) i idiotyczne L1 i L2 zamiast brązowy i czarny to mamy czarny i szary!
  A zero robocze N2 (neutralny 2) – brązowy! Polscy autorzy norm i przepisów elektrycznych to giganci w gmatwaniu. I ten producent również…

 9. Witam mam pytanie przy przeprowadzce chciałem zmienić piekarnik i stary piekarnik ktoś podłączył tak w 1 i 2 włożył mostek i w 2 czarny kabel do 3 szary 4 I 5 mostek i niebieski I 6 masa czy może tak być ze czarny jest rozdzielony? Na l1 I l2? Brązowy kabel jest krótszy bo ktoś go uciął i nie ma w nim prądu Pozdrawiam

 10. Witam,
  Posiadam w kuchni gniazdko w którym znajdują się 2 kable fazowe 2 neutralne i uziemienie. Kupiłem płytę z której wychodzi pięć kabli faza, faza, uziemienie a kable neutralne są ze sobą połączone. Czy mam rozdzielić kable neutralne i podłączyć każdy z osobna czy wystarczy jak złączone kable neutralne wychodzące z płyty podłączę do jednego kabla neutralnego w gniazdku?
  Schemat jest taki sam jak ten w filmie (podłączenie trójfazowe)
  Z góry dzięki

 11. Dla kogo ten poradnik i po co , wykwalifikowany elektryk który może taką płytę podłączyć na pewno dobrze to wszystko wie innym nie wolno tego robić , to taki poradnik jak bez prawa jazdy i wiedzy jeździć samochodem . Skasuj to bo jeszcze ktoś sobie krzywdę zrobi lub straci gwarancje na urządzenie .

Dodaj komentarz

Zadzwoń!