Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć piekarnik elektryczny 230V do instalacji elektrycznej – montaż piekarnika, podłączenieZobacz, jak podłączyć piekarnik elektryczny do instalacji 1 fazowej 230V lub 3 fazowej, tzw. Siły z wykorzystaniem tylko 1 fazy z …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

24 thoughts on “Jak podłączyć piekarnik elektryczny 230V do instalacji elektrycznej – montaż piekarnika, podłączenie

 1. Czy jak mam ten 5 żyłowy kabel to mogę podpiąć do niego piekarnik 230v i płytę 400v równocześnie? Czy powinienem zrobić gniazdko na wtyczkę do piekarnika osobne?

 2. Zastanawiam się czy piekarnik mozna podłączyć do złącza 3fazowego razem z płytą kuchenną. W takim przypadku jest możliwość, że przewód neutralny będzie podwójnie obciążony, przez oba urządzenia, a trzeba pamiętać, że N nie jest zabezpieczony nadprądowo. Zastanawiam się czy płyty kuchenne podłączone 2 fazowo korzystają z napiecia międzyfazowego 400V czy z dwóch napięć fazowych 230V.

 3. mam uprawnienia E i D uprawniajace do obslugi, konserwacji i montażu Grupy 1 urządzenia instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzajace, przesylajace i zużywajace energię elektryczną: . Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napieciu nie wyższym niż 1kV. 10. Aparatura kontrolno-pomiarowa. Czy z takimi uprawnieniami mogę legalnie podłączać kuchenki?? Szkolenie odbylem ale nie mowili co mogę dzięki nim robic. Podpowiesz??

 4. Witam.Dziekuje Panu bardzo za wyjaśnienie pomocny filmik i dobrze objasniony.Mam jedno pytanie czy mogę oprócz piekarnika podłączyć jeszcze zmywarkę lub gniastko na ta sama fazę.

 5. Czy do instalacji 3 fazowej, pociągnięty jeden kabel 5x4m2 mozna podłączyć płytę indukcyjna, piekarnik i np zmywarkę?
  1 i 2 faza na indukcję i dwa urządzenia pod 3 fazę ? (Piekarnik i zmywarka)

 6. mam dość starą instalację elektryczną w której uziemienie jest przez neutral. Czy przy nowych piekarnikach to nie będzie problem jeżeli podłączę właśnie w ten sposób ? Tzn, dorobię wtyczkę a w gniazdku zmostkuję uziemienie?

 7. Witam 👋🙂
  Super poradniki Pan robi👍
  Nie znam się na wszystkim ale lubię się uczyć a życia nie starczy na zdobycie wszystkich fakultetów więc posiłkuje się takimi blogami jak Pana.
  Żona mówi na mnie Zosia samosia😀
  Właśnie jestem w trakcie wykańczania mieszkania od dewelopera i po przeniesieniu gniazdek w odpowiednie dla mnie miejsca,zrobieniu gniazdka na balkonie,rozmieszczeniu oświetlenia halogenowego oraz metrów taśm LED przyszedł czas na tajemnicze(do tej pory 😉) przewody oznaczone 400V.
  Dzięki Pana filmikom wiem już co z czym się je☺️
  Mam tylko jeden pomysł 🤔
  Czy mógłbym sobie dodatkowo zrobić gniazdko z połączonych trzech faz?Takie które czasem mogło by się przydać nawet powiedzmy do spawarki?
  Bardzo proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam serdecznie.

 8. Mam takie pytanie. Mam piekarnik, który jest zasilany przez kabel z jednej strony z wtyczką do piekarnika i z drugiej strony z wtyczką do zwykłego gniazda 230V. W mieszkaniu mam "siłę" 3x 16A. Pod dwie fazy chcę podłączyć płytę indukcyjną, tak jak Ty na filmie i chciałbym pod wolną, trzecią fazę, podłączyć ten piekarnik, żeby nie obciążać instalacji i zostawić wolne gniazdo 230V. Czy jeżeli "obrałbym" kabel od piekarnika z wtyczki do gniazda i wyciągnąłbym trzy żyły i podłączył jak Ty na filmie, to myślisz, że będzie to funkcjonowało? Jak myślisz? Rozumiem, że gdybym podłączył to tak, jak opisałem, to na tej 3 fazie będzie 230V tak jakbym miał podłączony do zwykłego gniazda?

 9. Dałeś 2 fazy i jeden neutralny? I to jest na 230v? 🙂 Pe jest żółto zielony. Szkoda że nie mowisz nam, o braku gwarancji jeżeli ktoś bez uprawnień to podłącza…

 10. Witam mam do ciebie pytanie mianowicie chodzi mi o podlaczenie plyty i piekarnika do jedno gniazdo zabezpieczajace, kabel ktory wychodzi z skrzynki bezpiecznikow to 2×6+2.5 sqmm gniazdo zabezpieczajace to 45A dodam jeszcze ze to instalacja ang. Jednofazowa 230v. Pytanie moje czy to za duze obciazenie czy bedzie ok?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!