Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć okap w wersji wyciąg oraz pochłaniacz- cisza i wydajność.W tym filmie zaprezentowane zostały podstawy dotyczące podłączenia okapu kuchennego do instalacji wentylacyjnej.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

31 thoughts on “Jak podłączyć okap w wersji wyciąg oraz pochłaniacz- cisza i wydajność.

 1. Mam rurę plastikową gładką o średnicy 100mm bo do mojego komina systemowego nie dało się wykuć większej bez niszczenia jego ścianek. Jaki okap teleskopowy by Pan polecił? Niestety pod sufitem nie zmieściła by się szersza rura a nie chciałem kanałów płaskich. Odległość do komina to 2m wszystkie zastosowane kolana mają 45 stopni. Długość komina 6,8m, komin docieplony 5cm warstwą styropianu dla lepszego ciągu.

 2. Bardzo pomocny materiał. Warto byłoby coś powiedzieć o kolankach i przejściach z rury okrągłej na prostokątną. Które rozwiazania są najlepsze, na co zwrócić uwagę?

 3. Dzień dobry. Mam pytania. Mam b ciepły dom i chce zastosować okap wyciągowy z parteru aż do kominka który mam dodatkowy na dachu. Nie chce zostawić pustej rury która będzie wychodziła z okapu na parterze, kolejno przez nieocieplone poddasze aż do kominka na dachu. z czym okap zespolić żeby najpierw mi np jaki siłownik otworzyć instalacje a dopiero okap ruszył. Nie wyobrażam sobie ręcznie otwierać jakiejś zasuwy za każdym razem. Czy są do tego przygotowne na rynku jakieś rozwiązania? coś gotowego a może może to kupic od razu z okapem?

 4. Dzień dobry. Mam problem z okapem kominkowym skośnym nie zasysa w ogóle oparów wszystko rozchodzi się na boki. Podłączony do komina i nic z tego. Normalnie szkoda gadać nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc.

 5. Miało być o podłączaniu, a było dużo gadania o rurach. A gdzie informacje o podłączeniu do otworu wentylacyjnego? Gdzie kolanka, info o optymalnym kącie, kiedy otwór nie jest nad kuchenką? I się chłopie dziwisz, że ludzie wybierają spiro.

 6. Kurcze a ja w wiszącej szafce okapowej mam półkę i w niej wycięty otwór na rurę. W takim układzie nie będę w stanie zmieścić całej rury PCV. Czy można rurę PCV pociąć na mniejsze kawałki i w jakiś sposób połączyć tak żebym mógł ją tam zainstalowac? W jaki sposób łączy się samą rurę z okapem i kominem? Czy potrzebuje jakichś dodatkowych elementów?

 7. Dzień dobry, chciałbym zmienić okap i podłączyć się do komina wentylacyjnego rurą o średnicy 150 ( w tym momencie jest otwór o średnicy 125) Czy redukcja przed samym kominem (odcinek ok. 10cm do komina) nie zmniejszy istotnie działanie wyciągu? Czy jest sens rozwiercać istniejący otwór w wykończonym mieszkaniu?

 8. Powtarzanie nawet po parę razy tego samego zagadnienia kila nawet razy "zamula" przekaz ! 🤦‍♂️👎
  Co potem skutkuje bezsensownymi pytaniami…

 9. Chce podłączyć okap do kanału wentylacyjnego rura prostokątna 10 cm. Odleglosc od okapu do kanalu to jakieś 2,5 – 3 m. Czy że względu na odległości i średnicę rur okap będzie wydajny ? Jeśli tak to jaka moc okapu wybrać?

 10. Przed wejściem do komina znajduje się rurka z gazem. W jaki sposób dobrze jest zamontować rury aby nie tracić parametrów wywiewu. Dodatkowo prośbą o informację czy powietrze które wychodzi z wywiewu ma podwyzszona temperature i stworzy niebezpieczeństwo dla rury z gazem.

 11. Czy jest możliwość aby zamiast rury okrągłej 15 cm zastosować kanał wentylacyjny prostokątny i zachować te same parametry jak dla rury okrągłej? Jeśli tak to jakie wymiary musiałaby mieć taką rura prostokątna? Chciałbym zmieścić taką rure w suficie podwieszanym. Widzę, że w komentarzu poniżej częściowo odpowiedział Pan już na pytanie. Czy jednak jest możliwość zastosowania rury prostokatnej innyxch rozmiarów by wydajność nie spadła o 20%? Jeżeli nie to spada tylko wydajność Czy głośność również wzrasta? Proszę jeszcze o informację czy są okleiny wygłuszające na wentylacyjne kanały prostokątne

 12. Dzień dobry Zakupiłem taki pochłaniacz ale niestety nie mam możliwości wyprowadzenia oparów gotowania na zewnątrz kuchni. Mieszkam w domu wielorodzinnym. Czy powinienem zrobić otwór w szafce by opary z gotowania wylatywały na kuchnię? Pozdrawiam.

 13. Dzień dobry, chciałbym dopytać jaką matę wygłuszającą mam kupić do wygłuszenia pcv 150 w pionie. Okap wyspowy tubowy. Bitumiczna czy butylowa. Samoprzylepna czy kleić na coś ? Proszę o pomoc . Dziękuję

 14. Dzięki za filmik, bardzo przydatny 🙂 przy okazji, jaki byłby sensowny sposób wypuszczenia powietrza nad szafkami, gdzie szczelina między sufitem to około 2,5cm? Czy wypuszczenie rury prosto na sufit nie będzie powodować zawilgocenia sufitu?

 15. Witam,
  Mam do Pana pytanie. Czy jeśli zabudowa mebli kuchennych jest do sufitu i w przypadku pochłaniacza powietrze będzie wpuszczane do szafki to gniazdo elektryczne na pochłaniacz można zamontować w tej szafce w której będzie pochłaniacz? Czy wilgoć nie będzie miała negatywnego wpływu na gniazdo elektryczne?

 16. Dzień dobry, w budowanym domu mam wykonaną wentylację mechaniczną proszę o info czy w takim przypadku powinienem zastosować okap-wyciąg czy ewentualnie pochłaniacz? W domu brak komina więc ewentualne odprowadzenie tylko przez ścianę.

 17. Witam, zakupiłem okap Falmec touch vision 800m3/h i będę miał rurę która jest wypełniona tajemniczym tworzywem, moje pytanie jak przedłużyć taka rurę, czy wystarczy włożyć na 5 cm kolejną rurę plastikową o rozmiarze 150 mm czy jak to się robi?? i jak wygląda sprawa zaworu zwrotnego gdzie się go stosuje od razu za okapem w rurze która idzie pionowo? bo podejrzewam że jeżeli rura idzie poziomo to raczej zawór zwrotny będzie częściowo otwarty…. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!