Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć kable w puszce – wyłącznik pojedynczy i jedna lampaelectric #money #JAK_PODŁĄCZYĆ_LAMPĘ To połączenie nie jest obecnie stosowane przy wykonywaniu nowych instalacji …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

50 thoughts on “Jak podłączyć kable w puszce – wyłącznik pojedynczy i jedna lampa

 1. witam mam pytanie jak wyciagnac + i minus z puszki w której jest podłaczona lampa i włacznik swiatła by mozna było zrobic gniazdka zasilajace np komputer?

 2. A co w sytuacji gdy do włącznika mam poprowadzony przewód 3x ydypżo fazowy czarny neutralny niebieski i pe (neutralny użyć jako fazowy wychodzący z wyłącznika do lampy?

 3. Dzień dobry mam pytanie jak można przewody podpiąć pod drugie światło żeby osobno działały włączniki śiata w poprzednim było zwarcie w łazience na starych przewodach i jest tylko + nie ma – podpiołem przewód do śeiatła w przedpokoju żeby było śeiatło w łazience

 4. Czasem wiedza konkretnego Fachowca z youtube jest bardziej przydatna i konkretna niż jakiegoś pana Wiesia z piwem z pod sklepu , który ,, ciągnie druty " po ścianach , nie wiedząc po co one tam mają być …… Super film , logiczne tłumaczenie konkretnej roboty ( odpowiedzialnej ) , bo ja takich elektryków właśnie szanuje za logikę i odpowiedzialność ….. Tylko z takimi elektrykami jak Pan chciałbym pracować na budowie . Szacun i wszystkiego dobrego w dalszej pracy . PS , Proszę o filmik z podłączem ,, schodowym " . Dzięki .

 5. Wszystko fajnie i prosto. A jak rozkręcilem włącznik swiatła to do punktu L dochodza dwa osobne przewody brązowe, a po drugiej stronie do łącznika jest podłączony trzeci przewód brązowy i przewod niebieski (do łącznika?!). Po włączeniu napięcie jest na wszystkich 4 przewodach, w tym niebieskim neutralnym chyba. Swiatlo dziala. Mieszkanie ma 3 lata. A cos tu jest raczej nie tak.

 6. jaki musi byc bezpiecznik jesli chce podloczyc w ten sposob 3 lampy i zeby nie było przeciązenia i zadzialało, I czy mogę łączyc w ten sposób ile lamp chce?

 7. Witam jestem lajk mam pytanie instalacjia stara 2 żyłowa włocznik pojedynczy chciałbym zrobić włocznik podwójny i oczywiście dwie lampy ledowe tuby.myśle żeby to zrobić tak jeden kabel fazowy pod włocznik gura lub duł w zależności od włocznika rodzaju od dwóch lamp po jednym kablu plus minus chyba nie ma znaczenia w tych ledach bo brak oznaczeń podłonczyć pod włącznik i teraz minusowy z sieci rozgałęzic i przeciągnąć po kablu do ledów.czyli idą ogólnie 3 kable do włącznika świateł a 4 idzie bezpośrednio po kablu do każdej tuby led sorry za pisownie nie znam się czy dobrze myślę

 8. Ja, gdy musiałem siłą rzeczy zrobić sobie od nowa instalację elektryczną w domu, bo mi starą tak pan "elektryk z uprawnieniami" poprawił, że mało mi się chata nie zwędziła, zastosowałem własnie instalację puszkową, tj. po jednej puszcze na jedno pomieszczenie. Na początku zrobiłem gniazda i oświetlenie z jednego przewodu, ale potem doczytałem się, że instalacja oświetleniowa, wypadałoby, by była na odrębnym bezpieczniku, to instalację zmodyfikowałem, dorzucając odrębny obwód oświetleniowy. Układ jednej puszki rozdzielczej na pomieszczenie daje po prostu jedną, ważną korzyść – ogranicza długości przewodów. Instalacje bezpuszkowe wymagają prowadzenia przewodu od gniazda do gniazda, czasami tak, że idą do niego dwa przewody, wchodzący i wychodzący. To niepotrzebnie wydłuża obwody i zwiększa koszty instalacji. Ja dałem po jednej głównej puszcze na pomieszczenie i z nich rozprowadzenie na gniazda. Jakoże mieszkanie mam małe, zaledwie dwa pokoje, to z każdej puszki w kuchni i łazience, rozprowadziłem zasilanie na dwa gniazda podwójne, i to mi w zupełności wystarczy, zaś w pokoju dałem główną puszkę rozdzielczą na całe mieszkanie do gniazd a z niej na gniazda w pokojach do puszek rozdzielczych na pomieszczenie. Puszki te docelowo i tak pójdą pod karton-gips i nie będzie ich widać. Nie wie, często spotykam się z wypowiedziami na różnych forach, czasami bardzo obcesowych i nieprzyzwoitych, dotyczących instalacji puszkowych. Że nie wolno, że to przeżytek, że tego się już nie stosuje, itd.. A kto mi zabroni? A kto mi zakaże? Instalacja puszkowa upraszcza sprawę i daje oszczędności na długościach przewodów. I jak kiedyś byłoby trzeba coś dodać, dodatkowe gniazdo dociągnąć, itd.. to wiadomo, skąd można brać zasilanie. Z puszki, a nie z któregoś z gniazd.

 9. najlepiej uzywac srub i rozporek lacznie. Co do wago te ktore sa na filmie sa ok ale jezeli sa to druty lepsze sa wago wciskane…dlaczego poniewaz zdarzylo mi sie czasem ze upychajac wiecej zlaczek jak na filmie do puszki podniosly sie zatrzaski…tak ..wiec jesli sa to druty lepiej wago wciskane:)

 10. Absolutnie idealny film. Forma wręcz pedagogiczna i wystarczająco wyklądająca by każdy mógł ją wykonać .
  Bez zbędnych teorii oraz udawania wyższości fachowca nad ogladającym . Takich więcej – dzielenie się wiedzą nie umniejsza wielkosci wykłądowcy ! Brawo !

 11. Witam Pana. Miał bym pytanko. Mianowicie chce podłączyć dwa kinkiety. I tu moje pytanie. Jakiego przewodu do podłączenia użyć i skąd go wyprowadzić? Zalezy mi na tym aby kinkiety i lampa sufitowa była podłączona do wlacznika podwójnego

 12. Świetnie Pokazany Materiał.Nie chwaląc się robię naprawde pomysłowe wynalazki pomagające mi w pracy na budowie.Ale z Elektryką to mam tyle wspólnego co małpa z recytacją Wiersza np.Kochanowskiego.Ciemny jestem jak tabaka.Ale ten maretiał mi naprawdę pomógł.Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Zadzwoń!