Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak odpowietrzyć instalację ogrzewania podłogowego? – afrisopl – ogrzewanie podłogoweSubskrybuj nasz kanał: https://www.youtube.com/afrisopl/?sub_confirmation=1 ✔️Więcej informacji o rozdzielaczu …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

33 thoughts on “Jak odpowietrzyć instalację ogrzewania podłogowego? – afrisopl – ogrzewanie podłogowe

 1. Przepływy na pętlach ustawia instalator po odpaleniu systemu.
  Na odpowiedni przepływ jest działanie matematyczne które pozwala ustawić raz na zawsze i więcej nie trzeba zaglądać do rozdzielacza, więc nie mówcie bzdur że trzeba metodą prób i błędów szukać odpowiedniej temperatury przez miesiąc albo dłużej.
  Długość każdej pętli razy ……….. i wychodzi przepływ raz na zawsze.
  Każda pętla ma metry ile wyszło na poszczególny obieg, i to jest ważne ile poszło z krążka, trzeba zapisywać po obcięciu.
  Więc trochę się trzeba doszkolić.
  Trzeba zapisać i wtedy można łatwość ustawić obieg.

 2. A jak ja nie mam takiego zaworu w rozdzielaczu aby podpiąć wąż od wody ani na zasilaniu ani powrocie nie mam żadnego zaworu upustiwego. Mam tylko założene odpowietrzniki automatyczne afriso które są przed zaworami zamykającymi na zasilaniu i powrócicie. To jak to odpowietrzyć przy pierwszym uruchomieniu pompy ciepła powietrznej i napełnieniu instalacji wodą. Uruchomić pompę zamknąć wszystkie obiegi i zostawić 1 otwarty i czekać aż odpowietrznik będzie puszczał powietrze i tak robić po kolei otwierać i zamykać obiegi na powrocie? Czy te odpowietrzniki są tylko do działającej już instalacji? Bo tak czytałem w opisie. Mam 3 rozdzielcze po 4,6,10 pętli każda 50m na parterze. 110m2. Proszę o odp.

 3. Jeśli ma to być film instruktażowy dla tzw "Kowalskiego" to po co jest ta pompa typu (powerflashing) do czyszczenia instalacji 🙂 wystaczy pojedyńczo przelać obwody do czasu wyeliminowania powietrza 🙂 wiaderko za kilka zł i wąż ogrodowy 🙂 PS. podobają mi się wasze komplikacje:)

 4. Czy są rotametry które pracują do góry nogami? Rozdzielacze mam w piwnicy. Pętle pex schodzą z góry, instalator zamontował mi belki do góry nogami aby nie przeginac rur. Tylko jak to teraz wyregulować?

 5. Witam mam pytanie rozdzielacze mam rozkrcone na maxa, a na skali wskaźnik jest tylko na połowce, skala jest od 0 do 5 czy to oznacza że podłogowka jest zapowietrzona? Pozdrawiam

 6. A dla kogo to ma być ten instruktaż ?🙈
  Dla instalatorów!!!!!!!👎🏻
  To może pseldoinstatorow🙉🙊
  Dla Andrzeja z ujowek wilki , nie przydatny . Taki osprzęt żeby raz użyć, burzujstwo!? No chyba ze po tym instruktażu przyjdzie fachowiec , wyedukowany .

Dodaj komentarz

Zadzwoń!