Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

20 thoughts on “Jak odpowietrzyć instalację ogrzewań wodnych za pomocą odpowietrzników automatycznych? AFRISO

 1. Ten film to czysta propaganda i lokowanie produktu.Mialem kiedys odpowietrzacze"automatyczne",dopoki sie nie zatkaly.Teraz mam zwykle i te dzialaja.O roznicy w cenie,czesto az trzydziestokrotnej,nie wspomne.

 2. itam mam założony nowy kocioł kondensacyjny modernizacja.po zalaniu instalacji kocioł nim zaczął grzać programował się i automatycznie odpowietrzył centralne.dla pewności sam każdy grzejnik sprawdziłem.teraz pytanie grzejniki grzeją całe ale w każdym jest szum .ale jak np odkręce termostat na grzejniku na max na każdym grzejniku to wprawdzie przestaje szumieć jest cisza oco chodzi?co tu zrobić wiadomo gaz drogi a poco grzać pokoje gdzie nas nie ma cały dzień na max

 3. Witam 🙂 5:36 ..możesz mi wytłumaczyć jak z koła robiąc elipsę, dało radę uzyskać większy przepływ powietrza przy tej samej powierzchni? Chyba że jeden wymiar zatrzymamy, no to Ok. Ale to jest zwykłe zwiększenie powierzchni. Nie bardzo rozumiem o co w tym kaman. Drugie mam pytanie.. 6:01 ..gdzie można zobaczyć tą animację? Pozdrowił 😉

 4. Panie Kuba więcej wiary w SIEBIE 🙂 Wiemy, że mały stres jest a jak Pan wyeliminuje "eeee" to będzie Pełen Profesjonalizm 🙂 aż będzie się z ogromną przyjemnością oglądać i słuchać fajny materiał. Pozdrawiam serdecznie.

 5. Mam problem z odpowietrznikiem drugiej generacji, który zamontowany został na linii zasilającej cwu za pompą wody. Z odpowietrznika zaczyna kapać woda, czy to może świadczyć o uszkodzeniu odpowietrznika? Pracuje w instalacji niecały rok. Hydraulik kazał mi całkowicie zakręcić nakrętkę gdyż do tej pory była cały czas w trakcie pracy odkręcona. Jakieś rady?

 6. Taka mała uwaga: odpowietrznik automatyczny Afriso 1/2 cala może czasami się zawiesić/zaciąć. Wystarczy wtedy go rozkręcić na czynniki pierwsze, umyć "wnętrzności" np. starą szczotką do zębów starając się zachować ostrożność, bo to dosyć delikatne ustrojstwo. Polecam użyć chemię świetną robotę robi np. Klee Badezimmer Essig chyba najlepszy środek czyszczący do osadów wapiennych.
  Sprawdzić czy pływak nie zawiesza się o kamień na wewnętrznej ściance korpusu zaworu (lubi się odkładać u góry na linii powietrze-woda 5 mm od O-ringa). Jeśli poczujemy chropowatość to bierzemy drobnoziarnisty papier wodny i na mokro przecieramy powierzchnię styku pływaka z korpusem zaworu. Sam plastikowy pływak też może mieć jakąś niedoskonałość odlewu i warto ją zniwelować tymże drobnym papierem ściernym (u mnie taka była).
  Miałem tak że pływak mi się zawieszał przy spuszczaniu wody z instalacji (remont instalacji CO) i przy napełnianiu pozostawał otwarty nawet kiedy pod pływak podeszła woda. Zalało mi podłogę w okolicach zaworu (odpowietrzenie pionu). Na szczęście po 2gim rozebraniu go zauważyłem minimalny ale jednak osad kamienny na którym zawieszał się pływak w pozycji ciągle otwarte. Tak więc, jeśli nie macie uszkodzonej tej jakby gumowej uszczeleczki znajdującej się na dźwigni z blaszki ze stali neirdzewnej zamykającej otwór odpowietrzający to nie ma konieczności jego wymiany, bo zasadniczo nie ma się w nim co psuć, okresowo wymaga tylko wyczyszczenia z osadów i kamienia. Czasami nadgorliwy instalator może za mocno go wkręcić miażdżąc dolny O-ring, ale i jego mozna kupić za symboliczne 40 groszy.

 7. Trzeba zaczac od tego ze pompa powinna pchac wode do kotla,a nie z niego ciagnoc bo to tworzy odgazowywanie sie wody .co za tym idzie ciagle zapowietrzanie sie ukladu.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!