Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

JAK NAŁADOWAĆ ELEKTRYKA W DOMU? | RODZAJE GNIAZDEK | WychowanieELEKTROMOBILNE #2 | BezszelestniJAK NAŁADOWAĆ tego ELEKTRYKA w DOMU?? POWIEM Ci zatem, JAK naładować go WSZĘDZIE Dziś o …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

18 thoughts on “JAK NAŁADOWAĆ ELEKTRYKA W DOMU? | RODZAJE GNIAZDEK | WychowanieELEKTROMOBILNE #2 | Bezszelestni

 1. Czas 10:24: Nie wolno na jednej linii (obwodzie) instalować gniazd o różnych amperażach, chyba że jest to linia zabezpieczona bezpiecznikami o najniższym amperażu (w tym przypadku 3x16A), ale po co wtedy na skrzynce gniazdko 3F32A? Jest to podobne do przypadków skreślonych jako niedozwolone na rys. 2. tu: http://elhu.pl/adaptery.html

 2. Już się pogubiłem 🙂 mam przed licznikiem 32A przyłącze moc 8 ( pewnie i sprawdzone ) na gniazdo bezpiecznik B20 ( na trójfazowy gnieździe czerwonym. Czy ładowarka jednorazowa 7,4 pójdzie ? Auto ma 6,6 chyba ( leaf2) jak dobrze zrozumiałem to ustawiając ładowarkę na 10A mam 230*10*3=6,9kW wiec powinno wystarczyć ?

 3. A dlaczego potrzeba nam tych cegieł na kablach? Skoro to auto samo w sobie ma ładowarkę, to czemu nie możemy mieć z 1 strony kabla wtyku kabla 3-fazowego, a z drugiej strony wtyku pasującego do gniazda w samochodzie?

 4. Mam garaż w bloku.A w nim zwykłe 230V i 16A.Chcę kupić auto elektryczne,ale nie wiem jakie.Jaka jest uniwersalna instalacja, 3F16A czy 3F32A ? Wspominasz,że raczej 3F32A.Ok.Ale jest nowa ustawa o elektromobilności i tam nawet nie można przekroczyć 11 kW.Trzeba pozwolenia typu cuda wianki.Co więc robić ? Jak tu żyć panie? Jak ładować elektryka ?

 5. Super fajnie pytanko mam jak mam zabytkowe gniazdo 4 bolciwe to jak jak je zmienic na 5? Dobrze rozumiem ze wtedy musze pociagnac jeszcze jeden kabel zóltozielony jako uziemienie czy da sie to obejsc?

 6. Witam
  Pomału zastanawiam się nad autem elektrycznym.
  Rocznie robię około 10tyskm.Plys drugie auto żony około 5tyskm.
  Mam na dachu pv 9.9kw.
  Dom ogrzewam prądem i pv jakoś to rekompensuje . Choć i tak muszę dokupywał energii i tak wychodzi to taniej. Mam taryfę g12w. W filmie widziałem złącze siłowe o którym min mówiłeś. Problem w tym ze U mnie jest te starsze na 4 otwory zamiast 5. I teraz pytanie czy jest jakaś przejściówka czy trzeba gniazdo przerabiać. Jeśli chodzi o moc przylaczeniową to mam 21kw.
  W domu mam wszystko na prąd plus solary na wodę. Tak sobie wymyśliłem że chyba dużo taniej wyjdzie ładowanie auta w taryfie g12w i od czasu do czasu gdzieś na wakacjach czy długich wyjazdach na stacjach oczywiście wtedy trochę drożej.
  Obecnie jeżdżę suvem i myślę o el suvie. Np kia. Hiuday itd.

  .

 7. Nie ma możliwości posiadania 1 fazy 15KW w Polsce. Max 25 A ok 5,7 KW (5,3 KW nominalnie). Na więcej nie zezwala zakład energetyczny. Informacja na przykładzie własnego zapytania firmy Tauron o możliwość podniesienia mocy umownej na jednej fazie.

 8. Cześć, Bardzo fajny filmik i wiele wyjaśnia takiemu laikowi jak ja. mam pytanie o adaptery. nigdzie nie widzę do kupienia adaptera z 3F32A na 1F32A tak abym mogli używać UMC gen2 (+ oryginalny adapter od tesli) i osiągnąć 7KW z dużej siły (3F32A).

 9. Proste pytanie. Czy można naładować bezpiecznie samochód podpinając do przydomowej siły przewód zakończony po prostu gniazdami siłowym i typ2 bez dodatkowej ładowarki pomiędzy mini? Tylko przewód zakończony wtykami.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!