Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Izolacja pozioma "chudziaka" SOPRO DSF 523 – remont4youDom ma 80 m2 i zużyłem około 10 worków zaprawy uszczelniającej i dwa opakowania gruntu. Zaprawa nie jest paroszczelna, …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

35 thoughts on “Izolacja pozioma "chudziaka" SOPRO DSF 523 – remont4you

 1. Witam takie pytanie czy jeżeli położyłem przed chudziakiem folie grubą na grunt i na to chudziak (putzmeister) posadzka… czy teraz muszę jeszcze raz położyć folie? Izolować? Dodam że dom jest stary murowany posądza powyżej gruntu… Pytam bo chce elektryke rozłożyć na chudziak a później izolacja 3x5cm i podlogowka co myślisz? Jak to zrobić git?

 2. Warto wspomnieć bo nie wszyscy inwestorzy wiedzą że jest możliwość zakupu betonu wodoszczelnego (W). Ja mam taki na chudziaku, płycie fundamentowej i scianach fundamentowych. Oprócz tego oczywiście izolacja pozioma (papa).

 3. mam pytanie. Czy nie za szybko została nałożona warstw izolacji po gruntowaniu? wydaje się że grunt jeszcze nie wysechł. Zastanawiam się czy to błąd czy może są przypadki kiedy wyschniecie gruntu nie jest konieczne?

 4. Mam kilka uwag.
  1. 7min 47.sek mowi Pan ,że robi hydroizolację płyty fundamentowej.A w tytule jest "chudziaka"???A to kolosalna różnica.
  2. Wspomniał Pan ,że przygotowuje podłoże pod styropian"najpierw folia ,a potem ukladamy styropian.Pytanie -po co ta folia??
  3.zauważył Pan ,że podczas kucia piasek jest mokry czyli podchodzi woda.
  Przy dlugich ulewach tej wody bedzie coraz więcej.
  Jaki ma sens ta cała praca jeśli "chudziak" pęknie i pojawią się rysy.
  Na początku filmu jak Pan gruntował
  wydawało mi się ,że już widoczna jest rysa.
  Ja nie odważył bym się na ten sposób
  wykonania hydroizolacji.
  Proponuje ułożyć np. Membranę Katja Sprint .Widać ,że pod scianami ulożona jest już membrana.Należy zgrzać już istniejąca z tą nową.Uzyskamy wtedy szczelność na całej powierzchni .Nie wiem jaką membranę zastosowano pod scianami i o ile ta istniejąca nie jest zgrzewalna ,to tą noweą należy wywinąć na sciany powyżej zaprojektowanej termoizolacji.
  Pozdrawiam

 5. Witam mam pytanie czy zamiast chudziaka mogę wylać na gruz "Płynny steropian" np 15cm ? i pozniej na to juz folia i podłogówka i główna wylewka ? chodzi o piwnice mieszkalną ( na zero z ziemią ) wilgoci nie ma ani woda nie stoi piaskowe podłoże. Czy to raczej nie zda egzaminu ? będzie się zapadać czy coś ? wg fachowców to ejst wystarczająco twarde i tak robią.

 6. Na balkonach zrobiłem izolację przed obejrzeniem. Pierwsza warstwa poszła bardzo grubo. Teraz się martwię, że ta izolacja ugniata mi się jak dociskam palcem. Czyli wyschła na zewnątrz, a w środku mokra i nie może wyschnąć… bo izoluje ją wierzchnia warstwa sucha. Czy ja to spieprzyłem? Chyba wyszło 5mm.

 7. Cześć a mi wychodzi konstytencja kleju i nawet gęściej przy użyciu właściwych proporcji… fakt że pracuje w obecnych temperaturach. Tym jednak ciężko się pracuje. Przylepia się do wałka. Co zrobić?

 8. Ciekawe i niezrozumiałe podejście inwestora. Teren podmokły i w zasadzie ryzyko stojącej wody na działce a zbudowano dom z bloczka HH, który ciągnie wodę. Na pewno trzeba było dobrze izolować itp co podnosiło i podnosi koszty. Wydaje mi się, ze można było zastosować inny materiał, który tak nie naciąga wodą np. pustak ceramiczny lub karmazyt i nie bawić się w super extra izolowanie tylko coś ponad standard. Takie dodatkowe zabiegi kosztują czas i pieniądze.

 9. Czy folia która na to przyjdzie będzie jeszcze przyklejana do membrany? Robię podobnie tylko inna zaprawa i zastanawia mnie czy folie jeszcze przyklejać? Zastosowalem pape która zgrzalem do chudziaka pod dzialowkami i bloczkow.

 10. Się zastanawiam po co to?
  Ja mam chudziaka wylanego na foli, z dylatacja 5cm od fundamentów, co najwyżej drugi raz folię rozłożę.
  Od siebie mogę polecić stosowanie foli kiszonkarskiej ze sklepu rolniczego a nie budowlanej, jest o wiele grubsza

Dodaj komentarz

Zadzwoń!