Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Inteligentny dom w praktyce – Wycieczka po Smart Home cz. 1



W tym filmiku w praktyce pokazuję jak wygląda życie w Smart Home. Czyli jak automatyka domowa ułatwia ułatwia codzienne …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

40 thoughts on “Inteligentny dom w praktyce – Wycieczka po Smart Home cz. 1

  1. Dlaczego stosuje się w Samart Home rozwiązania alarmowe firmy Satel, wraz ich czujnikami a potem łączy się z Ampio ?

    Nie można tego zrobic bezpośrednio z Ampio, wraz z podłączeniem kamer ?

    Jak Ampio steruje ogrzewaniem ? Ogrzewanie i zużycie energii elektrycznej powoduje największe koszty. Przydałaby się tu optymalizacja i automatyzacja.

  2. Ładnie to wygląda. Przykłady ze światłem słabe. Zamknij drzwi a światło zgaśnie. Przykłady ze światłem na korytarzu załatwiłby włącznik na ruch i zmierzch. Który z trzech przycisków włącza na stałe oświetlenie garażu. Pewnie środkowy W niektórych obszarach zastosowań trąci to przerostem formy nad treścią. Zamiast włączyć lampkę nocna tradycyjnie, znajdź telefon, odblokuj go, uruchom odpowiednią aplikację, włącz lampkę. A nie. Pomyliłem sie. Otworzyłem garaż. Wróć.

  3. Przerost formy nad treścią. Mój budynek jest niemniej inteligentny a kabli prawie wcale. Co do rozważań Smart Home niestety największym problemem jest oprogramowanie i brak zgodności pomiędzy różnymi systemami urządzeń.

  4. Film mnie przekonał ale nie podano informacji np. jaka jest powierzchnia domu na taki wymiar rozdzielni, jaki jest orientacyjny koszt instalacji plus robocizna itp. Czy np. na mały domek pow. użytkowej 83m2 rozdzielnia będzie dużo mniejsza, mniejsza taka sama?

  5. Przesłałem mieć kompleksy ze krzywo trytke w racku zapinam jak zobaczyłem to co jest za zabudowa. Kto instaluje integre wrl w dzisiejszych czasach? Po co? Sterowanie oświetleniem z czujnika za szafa?

  6. 1. Na automatyce się nie znam. Na sieci – trochę tak. Czy uważa Pan, że podłączenie wszystkiego co ma RJ-45 do jednego switcha to dobry pomysł?
    IoT, CCTV, AP, kompy? Nie było widać co to za switch, ale nie wyglądał na zarządzalny (choć mogę się mylić), więc zakładm, że nie ma tam podziału na VLANy – baardzo nie profesjonalnie i (co ważniejsze) nie bezpiecznie.
    2. Rejestrator za rozdzielnicą? w tak ciasnym pomieszczeniu i to pionowo? Też chyba nie najlepszy pomysł, bo rejestrator to w sumie serwer, który generuje ciepło. w Środku zastosowane są dyski HDD, które zaprojektowane są do montażu poziomego (wyjątkiem są serwery NAS desktopowe, których konstrukcja daje ciut większe zabezpieczenie przed wstrząsami itp.). Pomijam już fakt konieczności wymiany 1 z dysków i rozbierania całej rozdzielni.

  7. Ale szafa naprawde wielka normalnie mizna pomyslec ze cala okolice mozn by bylo tym zasilic i pomyslec ze niedawno takie szafy to byly wykorzystywane do zasilania wielkich zakladow przemyslowych a teraz to juz standarf w inteligentnym domu to czasy nastaly

  8. Jaki koszt takiego panelu dotykowego ? Zapewne duży bo nawet Ampio się wstydzi udostępnić publicznie cenę. Grenton bez ogródek daje 1000 za coś co jest warte 1/4 swojej ceny.

  9. Pytanie, czy czujkę ruchu która jest wpięta bezpośrednio do Satela, można wykorzystać jako czujnik do sterowania oświetleniem jednocześnie? Czy potrzebna dodatkowa.

  10. Mam podobne funkcje w domu ale celowo to mniej scentralizowałem. Rolety w każdym pomieszczeniu sterowane oddzielnie czasowo z możliwością sterowania lokalnego, przyciskiem w danym pomieszczeniu (Wcześniej sterowane centralnie ale było to niepraktyczne) Sterowanie oświetleniem w łazience też wystarczyło zrobić na dobrym czujniku ruchu lub obecności, bez kombinowania z drzwiami. Garaż i schody podobnie. Klient i tak będzie zapominał że włączył światło przełącznikiem bo w większości przypadków wyręczy go czujnik ruchu. Lepiej od razu zamontować więcej czujek, żeby zawsze go wykrywały a wyłącznik sobie darować (też to kiedyś przerabiałem).

  11. Trochę mi to przypomina powiedzenie Sokratesa na targu "Tyle tu rzeczy, których mi nie potrzeba!”. Ale nie to jest najgorsze, obawiam się, że nasi mali skośnoocy bracia doprowadzą do tego, że firmy obecnie zajmujące się technologią SMART za kilka lat już nie będą istnieć. Po prostu nie wytrzymają konkurencji. I co z serwisowaniem???

  12. A co jak wejdę do łazienki czujnik mnie złapie nie zamknę drzwi (chcialem wejsc tylko na sekunde) i odrazu wyjdę? jest funkcja logiczna, która i tak zgasi światło jeśli tak na jakiej zasadzie działa?

  13. Hej wytłumacz mi jeszcze raz zasadę działania oświetlenia w wc . Otwierasz drzwi światło się zapala od samego otwarcia czy jak zobaczy czujnik ruchu ?potem jak zamykasz drzwi to światło nie zgaśnie dopóki ich nie otworzysz i zamkniesz jeszcze raz? Jeśli tak to co w sytuacji kiedy wejdziesz tylko umyć ręce do łazienki ? Nie zgaśnie w ogóle ? Czy jest tam jakiś czujnik obecności ?Pogubiłem się 🙂

  14. Dla mnie strasznie jałowe. Szanuję Twoj wybor,ale to,żeby światło sie zapalalo po otwarciu drzwi zamiast włączenia go manualnie to dla mnie idiotyczne rozwiązanie. Nie widzę żadnych korzyści oprócz tego,żeby pokazać znajomym jako ciekawostka. Pozdrawiam:)

  15. Robota zaiste świetna., ale tu i teraz , na gwarancji i kiedy firma to budująca istnieje. Co zostanie z tej instalacji za 15-20lat ?Kondensatory wyschną, nie daj Panie aby kiedyś musiały, przy burzy, zadziałać warystory i ktoś ( oszczędzając ,albo zapomni) nie wymieni na nowe ,przy kolejnej burzy cala ta centralka wyleci w powietrze .Kto i czym to obuduje ? Za 10lat żadnego z tych modułów nowego się nie kupi (zmiana technologii,standardów etc) . Jak z powodu starzenia się elementów, te sterowniki zaczną wariować- zapalać oświetlenie, rolety, ogrzewanie , ekspres do kawy, nagłośnienie czy co tam jeszcze właściciel będzie się modlić o zwykły analogowy włącznik do światła. Niemal każdego tygodnia/miesiąca mamy w serwisie klienta z takim "cuś" co to jakaś firma mu kiedyś w domu zamontowała, i teraz nie może włączyć sauny, basen nie utrzymuje poziomu lub nie filtruje wody albo nie przełącza nagłośnienia w domu ….i szkopuł w tym że z tymi "cusimi" rzadko kiedy można coś zrobić, Zazwyczaj to jakieś egzotyczne technologie wykonane na jeszcze bardziej egzotycznych osoftowanych podzespołach.

    Sami trochę się bawimy takimi udoskonaleniami w domu ,ale zawsze i tylko w granicach rozsądku . Tak aby zawsze można było automatycznie (albo przy pomocy minimalnych środków) wrócić do najprostszych obwodów

    Co nie zmienia faktu że takie projekty jak na prezentowanym materiale są naprawdę imponujące

  16. Co to za model UPS?? Czy do tej rozdzielnicy musiales dokupowac osobno podzespoly typu szyny zaslepki itd… Pytam bo znalazlem takowa na stronie i pisze ze jest pusta.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!