Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Instalacja typu otwartego czy zamkniętego?



Instalacja typu otwartego czy typu zamkniętego? – afrisopl Subskrybuj: https://www.youtube.com/afrisopl/?sub_confirmation=1 …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

48 thoughts on “Instalacja typu otwartego czy zamkniętego?

  1. Mam pytanie, czy jeśli chcę zastosować pompkę w układzie grawitacyjnym to musi ona być umieszczona na obejściu , czy na głównej róże ? Zależy mi aby w razie potrzeby korzystać bez pompki.I czy kominek może być i jest bezpieczny w układzie zamkniętym? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  2. witam a co w wypadku kotla zasypowego ..do niego jest bojler na c.w.u i na gorze pod sufitem jest naczynie przeponowe czerwone jak dochodzi do wysokiej temperatury wody to zaczyna woda sciekac do wiaderka…czyli jak rozumiem jest to uklad otwarty ale czy to naczynie przeponoiwe zamkniete jest dobrym rozwiazaniem?

  3. chyba ze 30 lat temu miałem dylemat albo jechać do rajchu na roboty z fumflem [miałem urlop] albo robić centralne ogrzewanie no to wstaje rano a tu kapeć w moim wozie no fiat 126p no i nie pojechałem uznalem ze to jakiś znak żeby nie jechać i zabrałem się za C.O. ale usłyszałem ze u jednej pracownicy no właściwie jej córki wybuchł piec więc po rozmowie z nią okazało się ze majster to weglowego pieca zrobił uklad zamknięty no i zawór bezpieczeństwa jakiś urzywany no i podobno piec tylko ładnie obmalowany ale urzywka była a tu luty no i w domu wydmuchało okna no i jej zięcia troszeczkę poparzyło no i prokurator miał robotę .no i mineło kilka lat moi znajomi dzwonią bo im piec pękł i woda do paleniska się leje [no na szczęście ] okazoałosię ze majster zaworu bezpieczeństwa w ogóle nie założył więc morał jest taki ze jak palisz węglem drewnem itp to lepiej mieć otwarte

  4. witam,instalatorzy nie chcą zbytno podłączać do gazu piecyka termet
    dwufunkc. z otwartą komorą spalania twierdząc ,że piec nie będzie
    chodził.Skoro inst. nie ma dużych wymagań a "podaje ciśnienie"
    wody-0,1-6bar. warunki są spełnione.CZEGO JESZCZE ŻĄDJĄ-NIEPOTRZEBNYCH
    PRZERÓBEK BY WYRWAC WIĘCEJ KASY???

  5. Pytanie za 100 pkt czy układ zamknięty może być na grawitacji. Jeśli tak to jak z tą wysokością źródła ciepła nadal po staremu czy może działać bez pompki

  6. Jestem amatorem i sam sobie robiłem całą instalacje co! "nie zgadzam się z Pana opinią jakoby instalacja otwarta się zapowietrzał przecież naczynie wyrównawcze pełni też rolę odpowietrznika! Poza tym instalacja wyposażona w taki system jest o wiele bezpieczniejsza od zamkniętej z prostego powodu gdy by w zamkniętym układzie jakimś cudem doszło do zagotowania wody i nie zadziałał by zawór bezpieczeństwa wówczas rozsadzi najsłabszy elementy instalacji (naczynie przeponowe też ma ograniczoną absorbcję objętości cieczy) natomiast w otwartym układzie poprostu wyleje ciecz przelewem a i opinia o korozji to też nie bardzo bo głównym czynnikiem powodującym korozję jest zbyt chłodna ciecz na powrocie i ona w głównej mierze się przyczynia do korozji kotła dlatego czasem stosuje się zawory czterodrożne lub Laddomat aby uchronić kocioł przed korozją inną sprawą jest jeszcze sprawność kotła gdzie starego typu kotły kisiły opał a nie paliły ludzie nadal palą czym popadnie w 60-70 stopniach a potem smogi o inne cuda 🙄

  7. Do naczynia wzbiorczego a konkretnie do wejścia na rure wzbiorczą mam podłączone zasilenie z kotła. Nie mam podłączone nic do wejścia z góry naczynia czy to błąd instalatora? Naczynie nie jest przy kominku jest w kotłowni- rurki idą podłogą a w kotłowni już idą pionowo do naczynia które jest pod sufitem. Zastanawiam się nad przerobieniem układu tak aby zasilenie poszło na wejście rury bezpieczeństwa a wejście wzbiorcze połączyć na powrocie za pompą(Połączenie dwóch układów piec gazowy oraz kominek. Pompy mam na powrotach blisko wymiennika)

  8. MAM PYTANIE BO PLANUJE INSTALACJE W UKŁADZIE OTWARTYM 26GRZEJNIKÓW NA DWUCH ROZDZIELACZACH Z NACZYNIEM PRZELEWOWYM OTWARTYM Z PŁYWAKIEM 30L I GRUPOM POMPOWĄ KOMBIMIX DO TEGO FILTER POWIETRZA FLAMKO CZY TO BĘDZIE DZIAŁAC PROSZĘ O RADĘ

  9. A czy nie jest tak że powietrze w układzie zamkniętym ma tylko kontakt z wodą w zbiorniku przelewowym w którym woda nie krąży a co za tym idzie nie powinna występować korozja podzespołów w instalacji

  10. Sam mam zamknięty układ w intstalacjia z kotłem na eko groszek. Po 1 zagotować wodę w takim kotle, jest raczej nie mozliwe. W razie braku prądu piec poprostu wygaśnie, a temperatura, a co za tym ciśnienie nie zbliży się nawet do niebezpiecznych wartości. Po 2 takie zabezpieczenie jak: wężownica chłodzącą wraz z zaworem termostatycznym, do tego 2 zawory bezpieczeństwa i naczynie przeponowe. 3 sezon pracuje bez żadnych usterek. Przed każdą zimą, sprawdzam zawory i spie spokojnie.

  11. 259 [ Centralne ogrzewanie ]

    Ogień rozpalony,

    pompka wodę pcha ,

    kaloryfery ciepłe ,

    piec temperaturę ma.

    Ciepłe kaloryfery,

    wystawiły żebra swoje ,

    łazienka , kuchnia nagrzana ,

    przytulne też pokoje.

    Jedno miejsce z ogniem

    żywym, pracą zajętym,

    a w całym domu rozdawane ,

    ciepło temperaturowe prezenty.

  12. Ja mam taką instalację otwartą w centralnym ogrzewaniu i w cieplej wodzie ,mam na strychu dwa zbiorniki ,jedyny problem jaki jest to słabe ciśnienie w cieplej wodzie , w naczynkach wyrównawczych na strychu są zamontowane zawory podobne jak w spłuczkach Jeśli u będzie wody To sama się dopuszcza

  13. Bzdury godocie panocku .
    Kocioł stałopalny w układzie zamkniętym to bym już kocioł wymienił ze 2 razy.
    A tak się pogotowało i dalej jazda .
    Mam 8m słupa wody i układ otwarty
    Odparownie przez rurkę 3/4 cala znikome .
    Napowietrzenie znikome
    Korozja w grzejnikach znikoma -sprawdzałem bo wymieniłem jeden na większy po 10 latach
    Bezpieczeństwo nieocenione
    A jak ktoś ma domek płaski bez pięterek i piwniczek i kociołek na gaz to wtedy polecam zamknąć układ .
    To warunki mieszkaniowe decydują jaki typ układu zastosować a tasze widzi-misie

  14. .. w układzie otwartym nie występuje kompensacja ciśnienia tylko objętości czynnika. Układ otwarty bezpieczniejszy , a poprawnie wykonana powinna być samoodpowietrzająca…. czyli bezproblemowa.

  15. CO w układzie otwartym parter plus piętro.podwójny pion, spadki około 3% a piętro nie grzeje! może mi to ktoś wyjaśnić co może być nie tak? instalacja nie jest nigdzie zapowietrzona. A zbiorniczek przelewowy pełny i jest w najwyższym punkcie.

  16. Witam posiadam co z obiegiem otwartym, co stanie się po zagotowaniu wody? Woda wyparuje "wybije ją" a co później temperatura spadnie? Wzrośnie? Co z piecem ? Nie uszkodzi się. Mam częste przerwy prądu związane z remontami dróg w okolicy obawiam się że kiedyś nie będzie mnie w domu podczas przerwy w dostawie.

  17. Też miażałem dylemat zamknięty ( który przy tradycyjnym kotle na paliwo stałe jest zabroniony ) a układem otwartym . Wybralem….. układ mieszany a te cudo do połączenia tych układów to wymiennik płytowy ciepła. Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego rozwiązania i łatwości dodawania kolejnych źródeł ciepła.

  18. Kiedyś szło połączyć otwarte z zamkniętym po przez odszukanie pieca gazowego lecz dziś już jest to praktycznie nie możliwe z powodu zabezpieczeń kiedy gazowych. Lecz może są jakieś jeszcze rozwiązania bo co chwila jest coś nowego.

  19. Bardzo dobry i potrzebny materiał. Brakuje mi natomiast chociaż jednego zdania o bezpieczeństwie. Uważam, że zawsze przy porównaniu tych dwóch systemów należy wbijać ludziom do głowy, że w przypadku kotłów z otwartym paleniskiem muszą być zastosowane wielokrotne systemy zabezpieczeń. Jeden zaworek bezpieczeństwa to za mało! Niestety, do tej pory spotykam się z układami montowanymi przez niby wykwalifikowane firmy, które w tradycyjnych kotłach stosują tylko ww pojedyncze zabezpieczenie.

  20. Proszę zrób odcinek o hałasie na instalacji C.O. kaloryferach, pionach. Właśnie mam taki problem, instalator starej daty, tak podobierał i zmontował podzespoły (piec, zawór 3-drozny, pompę C.O. i C.W.U. zawory z głowicami na kaloryfery, że w nocy spać nie umiem. Akurat sypialnie mam w pokoju gdzie idą piony na wyższą kondygnację, chcę zaznaczyć, że szum jest właśnie na rurach w pionach, a nie w samych zaworach przy kaloryferach, dodatkowe moje spostrzeżenia to: gdy zawór trójdrożny ustawiony na 10 szumów nie ma, gdy na 9 lekuśki, na 8 znaczny 7,6,5,4,3 nie do zniesienia, 2 lekki 1 ledwo słyszalny, zawór oczywiście jest na powrocie, za nim pompa i do pieca, pompa ma możliwość sterowania proporcjonalnego i stałego ciśnienia, proporcjonalne 6 biegów i jest ustawiona na 1 tzn. naj wolniej pompuje, stałego ciśnienia 3 biegi. Zastanawiam się, dlaczego jedna z rur pionu jest gorąca skoro zawór trójdrożny jest ustawiony na 1,5? Czy nie powinna być lekko ciepła? Wiem że tabliczka na zaworze może być odwrotnie przykręcona i tym samym źle pokazuje numery sterujące ogrzewaniem lecz potrafię ocenić czy zawór jest dobrze poskręcany i stwierdzam że RACZEJ dobrze jest zamontowany, a może o czymś w tej kwestii nie wiem?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!