Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Ile zapłacić ekipie remontowej za remont mieszkania? ORZECHOWSKI VLOG #49Chcesz się nauczyć zarabiać na nieruchomościach? Zarezerwuj rozmowę z Wojciechem Orzechowskim!

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

17 thoughts on “Ile zapłacić ekipie remontowej za remont mieszkania? ORZECHOWSKI VLOG #49

  1. Podziel te zarobki przez 2 i będzie to realne..2 miesiące to minimum na porządny remont. W miesiąc to wykończenie mieszkania deweloperskich ciężko zrobić.nie wprowadzaj ludzi w błąd bo nie masz pojęcia o remontach.

  2. To ja wam powiem ile mnie kosztowal remont dwupokojowego mieszkania 58m2, Ekipa hydraulików co montowala kaloryfery i kula w scianach rury bo wczesniej byly piece kaflowe. Robocizna – 5000zl za doprowadzenie cieplej wody do kuchni i lazienki , zamontowanie piecyka dwufunkcyjnego na gaz, i zawieszenie kaloryferów w dwoch pokojach, kuchni, przedpokoju i lazience. Co bylo naprawde tanie i ekipa profesjonalna. Elektryk za wykucie w scianach i sufitach nowych kabli i zamontowaniu kontaktów w scianach i skrzynki z bezpiecznikami – 2500zl , najgorzej wyszedlem na ekipie remontowej…. polozyli parkiety w dwóch pokojach , linoleum w przedpokoju i kuchni, no kafelki w lazience, do tego doszly plyty wiórowe we wszytkich pomieszczeniach oprocz lazienki, bo podlogi w starym budownictwie nierówne, zamontowali tez 4 drzwi wewnetrzne (z futrynami) i nowymi progami, w jednym mniejszym pokoju wylozyli sciany plytami gipsowymi i zrobili podsufitke- tez plyty gipspwe przymocowane do stelazu przykreconego do sufitu, duzy pokój polozyli gladz, w kuchni tez gladz bylo duzo nierównosci, + pomalowanie 2 pokoi, kuchni, przedpokoju, i sufitu w lazience, w lazience polozyli tez nowe odporne na wilgoc plyty gipsowe na scianach, podliczyli mnnie na 35.000zl za sama robocizne

  3. Fajnie brzmi. Pytanie. Netto czy brutto jak klient chce fakturę (23% czy8%) Bez faktury to oczywiście ryzyko dla inwestora. Jak brutto to już tak różowo nie wygląda. Super jeżeli jest projekt i inwestor nie kombinuje na materiałach bo przy odbiorze zaczną się schody i na ogół kończy się awanturą. Jeżeli założyć że jest rzetelny projekt wszystkiego: elektryka (nie na 2 bezpiecznikach całość mieszkania bo tak taniej tylko tak jak być powinno), hydraulika, klimatyzacja, oświetlenie i oczywiście czysta budowlanka do tego dobrej jakości i klasy materiały to zgadzam się z Wojtkiem co do czasu i pieniędzy. Ale jak pojawiają się zmiany no takie niewielkie przecież, nagle nowe pomysły burzące część wykonanych prac, materiały jak np. drzwi z marketu budowlanego ( tanie np. w promocji), które jak byś nie montował to coś nie gra a montaż twa nie 1h tylko 4 i do tego inwestor stwierdza że jest źle albo słabo, kleje, gładzie i cała masa innych materiałów (tanich) to przestaje to być takie różowe. Oczywiście nie upieram się, że wszystko musi być najdroższe i najlepsze ale myślę że wszyscy mylący mają świadomość, że jak coś jest tanie to producent na czymś musiał zaoszczędzić by móc zarobić. Sam korzystam z np. marketów i nie przekreślam ich ale trzeba bardzo uważać. Takie różne przypadłości podczas remontu powodują, że trwa nie on nie 5 tygodni tylko 3 miesiące i nagle z 25000 zł na miesiąc robi się raptem 8300 i zaczynają się schody bo ekipa zaczyna pracować na boku by wyjść na swoje, a remont wydłuża się i wydłuża, nerwy rosną i itd. Jestem wykonawcą i takie problemy są nagminne. Przez ostatnie 20 lat pracy trafiłem tylko na jednego inwestora który dostarczył mi taką dokumentację, że nie musiałem wymyślać od nowa prochu. 🙂 Wojtek mnie zna i wie że staram się zawsze klientowi pomóc najlepiej jak potrafię, ale też wie że nie robię tego charytatywnie czy dla idei choć za doradzanie nie pobieram opłat o bo wychodzę z założenia że klient znający temat i świadomy to lepszy klient do współpracy. Kończąc ten mój wywód to jeżeli inwestor jest naprawdę dobrze przygotowany od strony projektu i materiałów dostaw to pod tym vlogiem się podpisuję 4 rękoma. Pozdrawiam Wojtku!!!

  4. W końcu ktoś na yt mowi realne stawki. Ostatnie moje remonty to kwota okolo 27500. Teraz 30000 na 49mkw. Czekam na czasy az zaczna szkoleniowcy poslugiwac się kwotami brutto netto przychód dochód zysk spółki, zysk po zaplacie dywidendy jaka forme opodatkowania maja.

  5. 25tys.zł to bierze sprawna ekipa, ale za wykonczenie developerskiego mieszkania 50m2. Generalny remont z rynku wtórnego to 50tys.zl i w górę. Mowię o samej robociźnie. Oczywiście da się to robić taniej, ale wtedy zaczynają się różne problemy i czas takich remontów się wydłuża. O umowie, fakturze, gwarancji można zapomnieć, bo to wszyscy z szarej strefy. Dodatkowo ekipy chcą platnosci transzami i na koniec zostawiają ulamek kwoty do wypłaty. Jak się nie zgadzasz na takie warunki to nie chcą nawet w temat wchodzić i idą dalej. Mówię o rynku warszawskim.

  6. kwota ogólnego remontu jest raczej uwzględniona od rodzaju wykonywanych prac, więc jednoznacznie niemożna uwzględnić staje kwoty. Wszystko jest zależne od sposobów wykończeń jakże ich rodzajów, same przeróbki elektryki, wody wpływają na cenę remontowe tak samo jak nie można podciągnąć pod tą samą kwotę układania płytek razem i np regipsow, wszystko zależne jest od metrażu i rodzaju pomieszczeń.

  7. pozdrawiam EKIPa wykończeniowa. potwierdzam 500zl /m2 ALE za mieszkanie inwestycyjne. Natomiast jesli robie remont osobie prywatnej oni wyssaja zdecydowanie wiecej czasu i zdrowia niz dobrze zorganizowani inwestorzy. przykład żaden szanujący się inwestor nie bedzie czekał miesiąc na elementy wyposarzenia które bardza przedłużaja termin realizacji. Moj rekord to 3 mieszkania deweloperskie 50m2 w 5 tygodni 3 osoby. Taakże wiesz o czym mówisz . pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!