Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Hydroizolacja ścian "Folia w płynie" – remont4you



Sikalastic 220W …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

24 thoughts on “Hydroizolacja ścian "Folia w płynie" – remont4you

  1. U mnie ściany zostały wysmarowane folią w płynie mapei. Śmierdziała ona strasznie, a teraz ten smród jest pod płytkami. I nie potrafię z tym żyć. Czy ma Pan jakieś doświadczenie z tą folią? Czy ona nadal śmierdzi pod płytkami?

  2. Witaj Krzysztof 🙂
    Jak zawsze filmik na "5" 🙂

    Z góry przepraszam, że wrzucam tu moje pytanie ale na facebook'u w kanale Remont4you nikt nie odpowiedział na moje pytanie odnośnie hydroizolacji (materiałów).
    Wrzucam tu dokładną kopię tej wiadomości więc jeśli będziesz miał czas i siłę na odpowiedź to będę wdzięczny 🙂

    "Cześć Krzysztof.
    Prosto z mostu – na tapetę u mnie trafiła hydroizolacja w łazienkach w moim domku. Twój ulubiony temacik 😉
    W swoim filmie użyłeś do hydroizolacji ścian Sikalastic 220-W, a na podłogę Sikalastic 1K.
    W sklepie z którym się skontaktowałem dowiedziałem się, że rekomendowaną hydroizolacją przez ten sklep jest Sikalastic 1K RS na podłogę i ściany. Powiedzieli, że w np. Niemczej odchodzą od hydroizolacji żywicowych. Możesz mi coś podpowiedzieć w tym temacie?
    Podłoga to wylana posadzka betonowa jastrychowa (chyba tak to się nazywa – ja bym to nazwał po prostu wylewką betonową) z instalacją ogrzewania podłogowego wodną 6cm pod wylaną posadzką. Na ścianach tynk gipsowy.
    Potrzebuję dowiedzieć się czy zastosowanie tylko hydroizolacji 1K RS będzie w twoim mniemaniu zgodne z sztuką.
    Dziękuję ci z góry za podpowiedź i pomoc w tym temacie 🙂
    Pozdrawiam
    Mikołaj 🙂"

  3. pytanie – czy pod płyta gk (przyklejana na ścianę) tez dajecie folie w płynie i potem jeszcze raz na nią – czy wystarczy tylko folia na płycie? oczywiście z użyciem taśm itp

  4. Czy półka która była izolowana ma wklejone wcześniej narożniki aluminiowe? Czy w tym przypadku są one już zbędne? Jak powinno się wykończyć krawędź takiej półki. Ostatnią warstwą będzie beton strukturalny. Z góry dzięki za odpowiedź

  5. Rozumiem hydroizolaja w kabinie prysznicowej, nad wanną, czy na podłodze. Ale powiedz szczerze: po co izolacja w szpaletach oka, nad geberitem czy smarowanie aż pod sufit. Przecież to nie basen, nie będzie wypełnione wodą pod dach. Nawet ta izolacja na całości podłogi nie jest do końca logiczna. Przecież jak zalejesz łazienkę bo strzeli jakiś wężyk to i tak woda wypłynie na przedpokój, i ta hydro na niewiele się zda bo i tak zalejesz sąsiada albo woda dostanie się pod posadzkę. Niestety większość zalań to nieszczelność instalacji która jest i tak pod hydro. Jeszcze chwila i się okaże że sufit też warto posmarować hydro żeby para nie ingerowała w strop…

  6. Dzięki za super film! Zastanawia mnie tylko, w jakim celu izolujesz całe ściany, w całej łazience, a nie tylko fragmenty przy przysznicu/wannie?

  7. Tak tylko dopytam – np. na obudowie zestawu podtynkowego (ale też półki nad wanną) masz wklejoną taśmę pionową, jest taśma w poziomie, a sam narożnik łączący te powierzchnie zostaje bez taśmy? Nie łączymy taśmą tych dwóch sąsiadujących?
    I wydaje mi się czy malując potem hydroizolacją ściany nie malowałeś już narożnikowych taśm, zwłaszcza drugą warstwą (jeden nawet widać, że taki żółty dość mocno został)?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!