Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Hydroizolacja podłogi "szlam cementowy" – remont4you



Hydroizolacja użyta w filmie.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

39 thoughts on “Hydroizolacja podłogi "szlam cementowy" – remont4you

  1. Witam Panie Krzysztofie, nie powinno się najpierw wkleić bandaży na styku posadzki ze ściana i dopiero bandaż w narożnikach ścian? Na filmiku widać że bandaż na styku podłogi że ściana jest klejony później. Czy poprostu w przypadku stosowaniu folii na ścianę a szlamu na podłogę można zrobić to w ten sposób? 🤔 Pozdrawiam

  2. Fajne filmy miło posłuchać fachowca ja mam pytanko mam na podłodze płyty OSB w łazience a na ścianach płyty gipsowe i chciałem płytki kłaść na ścianach i podłodze co polecasz na ścianę dać i na podłodze chodzi o szczelność jaki produkt pozdrawiam

  3. Mega sprawa pokazana w przystępny sposób. Mam pytanie (ponieważ jeszcze takiej "pomocy" nie znalazłem na Twoim kanale) – jak zrobić hydroizolację w łazience, w której podłoga jest wykonana z płyt OSB (na belkach dwuteowych), na tej podłodze ma być zamontowane ogrzewanie podłogowe (w moim przypadku w systemie zwanym "sucha zabudowa" Sander System)? Chodzi mi konkretnie co trzeba zrobić i w jakiej kolejności oraz jakie materiały będą najodpowiedniejsze?
    Jeśli nie jestem zbyt wymagającym oglądaczem/podpatrywaczem Twojego kanału, to będę bardzo wdzięczny za konstruktywne porady/wskazówki.
    Pozdrawiam, też Krzysiek🙂

  4. Panie Krzyśku nasuwa mi się jedno pytanie. Zauważyłem że pod "geberitem" wykonany jest otwór. Czy ma on spełniać role rewizji czy przypadkowo uszkodzona płyta? Może wymóg inwestora? Jeśli tak w jaki sposób jest wykończony? Ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o kontrolę sytuacji wew. "geberitu".

  5. Produkty firmy sika są jednymi z najlepszych na rynku. Tylko sęk w tym, że izolowanie mokrych murów od wewnątrz to taka droga na skróty, bo woda i tak działa na mur od strony zewnętrznej…

  6. Cześć Krzysiek,
    w planie łazienki po wykończeniu płytki planuję na ścianach z kabiną i zlewem, ale w miejscu np. geberitu chciałbym ścianę ładnie pomalowaną. Jak byś to ugryzł, żeby zaizolować przed wilgocią, wyrównać ściany i nałożyć farbę, żeby to ładnie wyglądało?

  7. Krzysiek, mam pytanie z innej beczki. Widziałem Geberit obudowany i widzę fakturę siatki. Czy zrobiłeś to płytą gipsową i wtopiles siatkę dla lepszej przyczepności kleju na płytki. Czeka mnie taka robota😊

  8. Stalo sie to o czym w komentarzach czesc osob pisze. Pacjent to kabina prysznicowa na plytkach na parterze. Hydroizolacja byla robiona na scianach . Pod płytkami podlogowymi chyba nie.
    Opadła podloga ,odspoilo sie na styku podloga sciana i dalej juz poszlo….plytki na podlodze "wstały" , te w okolicy odplywu. Odpływ nie jakis liniowy. Po prostu ..zwykly, taki jak w pom gospod.
    Licze na Wasza pomoc jak to teraz zrobić dobrze. Kabina zdjeta , kafle skute. Teren sie osusza. Powiecie zrob tak jak na filmie i bedzie dobrze. A mnie zastanawiaja takie miejsca jak dylatacja podloga – sciana. Tam jest gąbka dylatacyjna. Wypelnic to jakims materialem typu sika 11fc . ?
    Plan jest taki zeby osuszyć , zalożyc odplyw liniowy (jeśli sie da ) , na scianach dać białą "szybe " , zapomniec o temacie i nie wracać do niego. Z gory dziekuje za pomoc

  9. 1.Sika jest produktem z 1-ej ligi jeśli nie najlepszym
    2.Tasmy należy przykleić posmarowaną ścianę i taśmę starając się zostawić 2 cm rogu nie smarowanego na dylatacje.
    3 Nie ma sensu kłaść hydroizolacji na całych ścianach oprócz stref mokrych plus naddatek,bo to jest naciągane klienta.
    4.Poza tym , dobra robota, pozdrawiam.

  10. Witam, czy na ścianach jest ta sama hydroizolacja? Chciałbym położyć hydroizolacje na skosie w łazience na poddaszu- pod skosem w stronę pełnej wysokości będzie wanna z możliwością prysznica w pełnej wysokości. Skos będzie narażony na oprysk wody. Czy można ją zastosować na skos sufitu pod farbę da radę ją zrobić równo jak gładź,?
    Super filmy właśnie ogarnołem okna dachowe aluthermem.

  11. Dzięki za super ogarnięcie całego tematu przygotownia pod płytki. Brawo. Bardzo pomocny i fajnie że podzielony temat.
    P.S. po co ta mała dziurka przy zabudowie przy podłodze?

  12. Wykonałem u siebie kawałek gresu w kotłowni pod kocioł. Przed nim będzie odpływ liniowy, czy to duży błąd, jak nie ma tam hydroizolacji? Ogrzewanie podłogowe/wylewka anhydryt, czy to ma jakieś znaczenie? z kotłowni jest wyjście na ogród. Tak samo zastanawiam się nad ścianą i sufitem które są ocieplone wełną, czy je izolować? Na pozostałych ścianach jest tynk gipsowy. Teraz po obejrzeniu filmiku, wszystko bym izolował.

  13. Panie Krzyśku a czy po wyszlifowaniu ścian w łazience celem usunięcia mleczka gipsowego, następnie po zagruntowaniu a przed folia w płynie , warto dawać grunt kwarcowy? Widziałem na jednym kanale ale zastanawiam się nad celem czy to nie przerost firmy nad treścią?

  14. Nie żebym się czepiał, ale trochę odważnie z tymi narożnikami z taśmy na zakład i nie ukrywam w tym momencie swego zaskoczenia. W narożnikach po to daje się taśmy elastomerowe, ponieważ folia czy szlam mogą popękać w tych miejscach. Generalnie, na przykład jak się łączy maty, to musi być ileś centymetrów zakładu (ilość centymetrów w zależności od producenta), żeby woda nie dostała się pod hydroizolację. A wycinając narożnik z taśmy, to w samej krawędzi praktycznie nie ma żadnego zakładu i z czasem woda może się przedostać pod hydroizolację. Prawdę mówiąc, to tylko kwestia czasu. A szczególnie jest to ważne, gdy hydroizolacja ma być przy odpływie liniowym. Tu z wodą nie ma zmiłuj się. Dlatego lepiej stosować oryginalne narożniki. Nie wiem jak u innych producentów ale w karcie technicznej dotyczącej hydroizolacji mapei jest zapis, żeby stosować oryginalne narożniki.

  15. Pierwszy raz spotykam się zastosowaniem tego materiału w łazienkach. Stosowałem tego typu "szlam cementowy " – Schlamme do izolowania ścian piwnicznych, jako jedna ze składowych poprawnie wykonanej izolacji. Większość tego typu materiałów po wyschnięciu robi się gładkie i nie przepuszcza wody co wiąże się ze słabą przyczepnością innych materiałów następczych, dlatego pod tynk zawsze smarowałem ściany drugi raz i "mokre na mokre" nakładalem tynk na" szlam cementowy"- Schlamme. Ciekaw jestem jak klej od płytek będzie się trzymał do tego materiału.?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!