Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Finisz remontu łazienki w mieszkaniu – kabina, deszczownica, malowanie…Ostatnia trzecia część remontu łazienki w mieszkaniu, które remontuję. Zobaczycie jak zamontowałem kabinę, deszczownice, …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

22 thoughts on “Finisz remontu łazienki w mieszkaniu – kabina, deszczownica, malowanie…

  1. Mario mam pytanie, co sądzisz o wyłożeniu kabiny prysznicowej płytami pcv typu vox? Chciałbym położyć je poziomo wtedy woda by spływała i prawdopodobnie nie dostawała się pod panele. Kobiecina nie ma kasy na płytki.

  2. Jeżeli instalacja jest wykonana zgodnie z książką z wyłącznikiem różnicowoprądowym, myślę że można zakładać nad kabiną oprawę ip 44. Nie zapominając o sprawdzeniu różnicówki poprzez wykonanie pomiarów czy jest zachowana ochrona przeciwporażeniowa.

  3. Hej, jestem elektrykiem. Halogen, a żarówka LED to nie jest to samo. W tym przypadku jest to żarówka LED. Jeśli jest na napięcie 12-24VDC to zasilacz do tego oświetlenia powinien znajdować się poza łazienką, aby zachować wymogi układu SELV. Jeśli 230V to tylko w układach sieci TN-S lub TN-C-S z zastosowaniem wyłącznika różnicowoprądowego. Oprawka nad kabiną powinna być klasy ochrony co najmniej IP44, żarówka również hermetyczna. Chyba, że wysokość sufitu jest powyżej 2,25m, wtedy wystarczy IP20 – czyli taka jak na filmie. Należy również pamiętać o tym, że w łazience są ustanowione 4 strefy elektryczne z dokładnymi wytycznymi gdzie i jakiej klasy ochrony można montować osprzęt. Pozdrawiam, Mario robisz świetną robotę i filmiki 🙂

  4. Super za…ie. tylko mała uwaga do drzwi. Montuj na ościeżnicy regulowanej. Szybciej, łatwiej, bardziej elegancko. A jak klient będzie chciał wymienić same drzwi za kilka lat, to późniejsza wymiana też jest łatwiejsza. Dzięki za super filmiki szczególnie pokazywanie błędów jakie mogą się pojawić podczas takich prac. Mój klient z dwa lata temu ogarnął sam zabudowy garażu na lokal użytkowy, zrobił ścianki z elektryką i hydrauliką. Jedynie z drzwiami potrzebował pomocy, bo było multum przeróbek. Ale najważniejsze, że zrobił wszystko dzięki filmikom z YouTube Mario Budowlańca! Dzięki chłopie w imieniu wszystkich którzy wykorzystali Twoją cenną wiedzę i doświadczenie. 🙂 Mario the best jest!

  5. Po co ludzie utrudniacie sobie życie tymi podwieszanymi kiblami? Siądzie grubasek i pozamiatane ;-). Tyle jest stylowych i nowoczesnych kibelków stojących.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!