Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

ELEKTRYK CHCIAŁ 15000ZL… JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW I POSTĘPY PRACFilm o zapomnianej odysei. Przewody są rozłożone szafa jeszcze została.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

29 thoughts on “ELEKTRYK CHCIAŁ 15000ZL… JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW I POSTĘPY PRAC

 1. Jacku, czym się różni styk pomocniczy od sygnalizacyjnego? Widzę, że stosujesz pomocniczny MZ201, a następnie CZ001 czyli kombo pomocniczy i sygnalizacyjny. Jaka to różnica? Dzięki!

 2. Jacku, jak rozwiązujesz kwestię zabezpieczeń odbiorników za UPS? Jeśli dobrze rozumiem, to w momencie kiedy UPS jest za rozdzielnicą to automatycznie pozbawiamy się działania zab. p.porażeniowych i zwarciowych? Dzięki, czekam na dalsze filmy z tej serii! 🙂

 3. A na koniec jak dupnie piorun to cały ten maras z hukiem i kupą dymu wyleci razem z drzwiczkami rozdzielni na salony Przerost formy nad treścią a prąd od 100 lat kiedy umiemy go wytwarzać cały czas płynie tak samo !

 4. Jacku czy nie wydaje Ci sie, że choćby dla pomp wyłączniki roznicowopradowe typu A to nie przerost formy nad treścią?
  Szkoda że cały osprzęt nie na hagerze ( oczywiście oprócz przepięciowek)

 5. A ja wczoraj miałem ciekawa dyskusję z elektrykiem mającym uprawnienia na pomiary na temat 3 fazowych RCD na obwody jednofazowe. Uparcie twierdził że 2 3 fazowe różnićowki na cały dom w zupełności wystarcza. Tak że poradnik bardzo się przyda 🙂

 6. Czy można prosić o podanie modelu styku pomocniczego oraz czy jesteśmy w stanie stwierdzić po kolorze paska kiedy zadział RCD a kiedy było zwarcie w obwodzie i zadzislal bezpiecznik?

 7. Wszystko Hagera to czemu blok rozdzielczy nie jest Hagera? Bloki Hagera fajnie się komponują z aparatami i konstrukcyjnie fajnie rozwiązane. Sam mam w rozdzielnicy bloki Hagera jak w sumie wszystkie inne razem z rozdzielnicą. Ten Ventil to TT, czy TN-S? Nie buduj tej rozdzielnicy "klasycznie" tylko poświęć jedną szynę na ZUGi i topjobsy. Dopiero od nich odejścia na aparaty. Ciągnięcie zasilań i odpływów bezpośrednio do aparatów jest trochę "obsolete" :). To bardzo ułatwia wiele rzeczy teraz i w przyszłości jakby trzeba było dokonać jakiś zmian, modyfikacji, czy wymiany. Duża rozdzielnica, więc ja bym tak nie robił jak Ty chcesz zrobić.
  edit:
  Chyba coś na początku nie dosłyszałem, albo źle zrozumiałem, bo właśnie chyba masz zamiar zasilania i odpływy dawać na złączki szynowe? Jak tak to bardzo dobrze. Nie zapomnij o oznacznikach – moim zdaniem bardzo ważna rzecz.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!