Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Co dziś robimy …? montujemy rozdzielnicę :) – remont4youCo Dziś Robimy zapraszam do odwiedzenia kanału majstrów …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

43 thoughts on “Co dziś robimy …? montujemy rozdzielnicę :) – remont4you

 1. Nie zapomnij przeczytać opisu 👆
  Tam masz moje media społecznościowe.
  Wpadaj na FB, INSTA, na grupę remont4you na FB. Jak chcesz dołożyć cegiełkę do budowy tego kanału zobacz co oferuje na Patronite 🍻

 2. 10mm2 to minimum i masz tam uziemienie w postaci PEN robisz podział i wszystko gra. Nawet jak wymienia WLZ to i tak nie będzie PE tylko PEN 😉 A jak piony są z miedzi to wymienią może za 30 lat 😉 Do licznika z WLZ lokatorskiego 10mm2 i do mieszkania 10mm2 i przynajmniej to masz zgodne z przepisami. Do tego Ogranicznik Mocy i o dwa stopnie większa wkładka Gg no chyba że zrobisz pomiar to może wyjść i jeszcze wyżej. Dzięki temu zapewnisz selektywność a przy awarii w domu wywali w rodzielnicy a nie też na klatce schodowej. A nawet jeśli nie jakimś cudem to wkładka topikowa nie zmieni swojej wartości i zareaguje prawidłowo na swój prąd zadziałania. A nie np na 10A obciążenie ze względu iż została już przeciążona. Pozdro

 3. Kabel 3×6 w tym jedna żyła w zapasie 🙂 różnicówki, a gdzie podział PEN i brak uziomu. Dostosuj się do typu sieci. Tak robią budowlańcy bez uprawnień.

 4. Spoko zrobione MAM tylko małą uwagę – ja różnicówkę od gniazdek założył bym na dolnej szynie , chyba było by ładniej ;))))) ale to tylko takie tam szczegóły
  POZDRO

 5. Dlaczego nie pociągnąć z WLZ 5 żył żeby w przyszłości była siła jak wymienią na klatce? Te grzebienie pod aparatami należy zaizolować i mogłeś schować przewody po prawej za szyną, teraz praktycznie nie ma możliwości dołożenia aparatów na górnej szynie bez rozkręcania całości. Ponadto to jest sieć TN-C? I zastosowałeś różnicówki?

 6. Zajebista robota, w miarę estetycznie. Do jednego można się tylko przyczepić czyli do tych żył odizolowanych i wystających z zacisków wyłączników nadprądowych. Pozdrawiam.

 7. Po co roznicowka na obwody oświetlenia i co ma przepalone żarówka do spadającego RCD? Stracone/bez sensu wydane pieniądze, już lepiej było dać ten roznicowopradowy na osobny obwód łazienki niż oświetlenie.

 8. Strasznie dużo błędów w tej rozdzielnicy… Za mały przekrój przewodu PEN który w tym przypadku został podzielony na PE I N, powinien wynosić min 10mm2. Brak " haczyków" na przewodach fazowych poprawiajacych styk, nie mówiąc już o tym że izolacja za bardzo obrana i wystaje ponad bezpiecznik… kwestia rozmieszczenia podzespołów to już indywidualna sprawa ale no mozna by bylo to jakoś ustandaryzowac 😉

 9. Fajnie jak byś wytłumaczył w kolejnym filmie jaki jest układ sieci czy i gdzie jest podział PEN. Czytałem w komentarzach że temat został wyczerpany ale warto było by o tym wspomnieć. Warto też zabezpieczyć kontrolke obecności napięcia. W sklepach elektronicznych są oprawki na bezpieczniki rurkowe za 2 zł. Spełnia swoją rolę i nie zajmuje miejsca w rozdzielnicy.

 10. Przewód PEN w instalacji TN-C powinien mieć minimum 10mm2 Cu i wlasnie taka instalacje macie do rozdzielnicy. Jak już robiliście przyszłościowo to trzebabyło zrobić rozdział PEN na poczatku nowego przewodu czyli przy liczniku. W sytuacji gdy tak jak mowiles bedzie robiony remont klatki panowie podlacza wasz PE a on i tak na drugim końcu bedzie wisial w powietrzu tak jak go zostawiłes.
  Juz tyle ludzi pisało żebyś dał sobie spokój z elektryka a Ty dalej myslisz ze sie na tym znasz 🙂 i do tego robisz poradniki…

 11. Krzysiek i chłopaki z "co dziś robimy" 😀 Dwa ulubione kanały remontowe na YT 😉 jak zwykle fachowa robota 😉 Pozdrawiam serdecznie!

  Ps. Z tym dzwonkiem na szynie to u mnie kilka dni temu wyszły niezłe jaja XD Byłem przekonany, że elektryk zapomniał wypuścić kabel pod dzwonek, bo na klace przy drzwiach mam zrobioną puszkę a w niej już naszykowane złączki itd., ale kabla nie widziałem żeby zainstalować odbiornik. Okazało się, po rozmowie z elektrykiem, że "przecież na szynie wpiąłem Ci dzwonek :D" , więc czym prędzej musiałem zwrócić bezprzewodowy dzwonek, zamówiony na aledrogo XD

 12. Jak mogę coś zasugerować to WLZ przy wymianie zawsze lepiej wrzucić 5x… Zawsze lepiej mieć 3fazy niż 1-na 🙂 a nie powstrzymam się przed zwróceniem uwagi na dosyć istotna sprawę odizolowywania przewodów odplywowych przy zaciskać od zabezpieczeń. Nie może wystawać goła żyła. Grozi to porażeniem a i praca konsercacyjna lub dokładanie kolejnych obwodów jest udręka. Chyba że źle widziałem na filmie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!