Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

#3 Jak sterować instalacją CO? i-2, i-3 PLUS – sterowniki instalacyjneW tym webinarze odpowiemy jakich sterowników należy użyć do sterowania instalacjami CO: i-2 …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

45 thoughts on “#3 Jak sterować instalacją CO? i-2, i-3 PLUS – sterowniki instalacyjne

 1. Witam Jak podłączyć starszej generacji piec taki jak Bunderus g224l do instalacji jako dodatkowe źródło ciepła (punkt biwalentny) z Pompą ciepła Koltoń Airkompakt 19 kW (P1926) i zasobnikiem CWU – OEM HYGIENIC. w systemie razem z i-2 OPENTHERM TECH I-2 OT PLUS. Przede wszystkim nie wiem jak podłączyć elektrycznie bo raczej nie ma styków nowej generacji. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc.

 2. Jak rozumiem, I3 nie obsługuje kominka i przepustnicy? Ale czy można go spiąć ze sterownikiem ST 392 zpid? i wszystko obsługiwać przez internet na jednym module internetowym?

 3. Witam. Mam pytanie odnośnie podpięcia i3 plus do Viessmann Vitodens 100w przez open term. Potrzeba grzania w sensie temp jest ustawiona na 26st. w sterowniku. Gdy temp na czujniku zasilania na sprzęgle dojdzie do 26 st. pompy się załączają( 3 obiegi grzewcze góra, dół podłogówka oraz osobno grzejniki w dwóch łazienkach) jeśli temp spadnie pompy wyłączają się a przy tym piec taktuje podbija temp do góry a później obniża. Na i3 jest ustawienie załącz pompy powyżej zadanej temp czyli jest nią 26st. Jeśli zmienię ustawienie w I3 aby pompy były stale włączone piec przestaje taktować pracuje równo z jedna stałą temp. z tym ze pompy cały czas są włączone. Dodatkowo mam 3 regulatory pokojowe przewodowo podpięte do I3 i w żaden sposób nie jestem w stanie osiągnąć zadanej temp. na regulatorze pokojowym( pomieszczenia się przegrzewają). Czy ktoś miał podobny problem oraz może coś podpowiedzieć co może być przyczyną zachowania się tak instalacji i pieca??

 4. Witam rozumiem że za pomocą sterownika i2 plus będę mógł podłączyć i sterować dwoma źródła ciepła czyli piec pelletowy biawar 100 touch i piec elektryczny elterm pułkownik i dwoma mieszaczami z siłownikami i pompami na podłogówke i grzejniki i przełączać kiedy będę chciał aby grzał elektryczny lub pelletowy? Pozdrawiam

 5. Witam, cały czas na wyświetlaczu pojawia się informacja "zawór niedogrzany" , co może oznaczać i czy to jest prawidłowy komunikat , czy coś trzeba przestawić w ustawieniach ? dzięki i pozdrawiam

 6. Witam. mam istalacje gdzie jest 100% ogrzewania podłogowego kocioł zsb 14 i sterownik cw400 który bedzie regulował temperarure w pomieszczeniu dzie bedzie umieszczony(salon) ale dwie petle bedą w garazu i do tych petli bedą założone siłowniki tak jak spadnie temperatura poniżej 16 to siłowniki sie otworza i puszczą czynik ale prosze o podpowiedz jaki zastosować regulator i czy musi być listwa ?

 7. Drodzy państwo. Byłem żywo zainteresowany waszym systemem sterowania, ale zaoraliście się sami. Patrząc na oceny w Google i wasze podejście do klientów, wolę kupić dwa Chińczyki(podwójnie w razie awarii wymienić i odesłać na gwarancji wadliwy) za pół waszej ceny. Nie wiem co jest z tymi firmami polskimi, że w 2022 roku dalej mają myślenie jak za komuny!!!. Mieszkam za granicą i tutaj podejście do klienta zgoła inne, wymiany wadliwych towarów bez żadnych problemów. Klient musi być zadowolony, a u was tragedia. To już nie czasy komuny, że klient był tylko problemem dla firmy!!!. Już się nie podniesiecie!!!.

 8. Witam mam pytanko tego typu , kociołek Saunier Duval Thelia Condens bardzo prosty kocioł , zamontowany tylko czujnik zewnętrzny z kotła + moduł I-2 , dwa obiegi grzewcze , jeden grzejnikowy bez mieszacza i jeden podłogowy z siłownikiem , dwa obiegi sterowane na osobnych regulatorach , bedzie to dobrze działać ,oczywiscie czujnik zewnetrzny z I-2 zamontowany 🙂 Pozdrawiam

 9. W aplikacji emodul regulator standard 1,2,3 czy jest możliwość zmiany nazwy na parter piętro poddasze ? To samo dotyczy zawór 1, 2,3 zmiana nazwy na parter podłoga, piętro podłoga, poddasze grzejniki.

 10. Witam na sterowniku macie ustawienie w zaworach wybór "tylko pompa" u mnie na sterowniku zaczyna się typ zaworu a zaworu mieszającego nie mogę usunąć ? Mam tech i-3 plus z obsługą solarow

 11. Witam. Fajnie gdyby pojawił sie jakis filmik tłumaczący łopatologicznie jak podpiąć moduł internetowy do tech i-2/3 bo chciałbym to zrobić w całości na własną rękę. Dzięki z góry za odp

 12. Mam pytanie. Posiadam sterownik St-37 do kotła zasypowego (KBO). I problem taki że jak np w piecu wygaśnie (bo zapomnę dosypać opału) to załączy się alarm niskiej temperatury i załączają się wszystkie pompy C.O. jak i C.W. i wychładza mi instalacje. Da się jakoś ustawić żeby pompy nie były uruchamiane jak w piecu wygaśnie??? Czy może potrzebuje pampy podłączyć przez jakiś inny sterownik? Np St27…

 13. ​ @TECH Sterowniki Czy da się połączyć w jednej instalacji sterownik i3 plus i sterowniki podłogowe np L-9 R? Czy to będzie się ze soba komunikować i sterownik L-9 R będzie mógł dla przykładu obniżyć temperature na zaworze mieszającym poprzez sterownik i3 plus? Czy dokupując panel M-9 R, całość systemu i3 plus oraz sterowniki L-9 R będzie dostępna z aplikacji eModul?

 14. witam chce zamontowac bufor ciepła 1000l do domu 112m2 użytkowego mam juz załozone panele fotowoltaiczne 6,8kw i czy sterownik wasz zda egzamin mam wszędzie kaloryfery niskotemperaturowe, i podłogówka w łazienkach .zmieniam ogrzewanie i chcę zeby to sterowanie było czytelne .

 15. Bardzo dobry pomysł na komunikację z potencjalnymi użytkownikami poprzez takie materiały instruktażowe. Chciałbym zapytać o integrację z Home Assistant- czy system TECH ma możliwość dwukierunkowej wymiany danych z Home Assistant? Mam na myśli wysyłanie informacji o temperaturze mierzonej i zadanej oraz przyjmowaniu nowej wartości zadanej z Home Assistant? Jakie są plany odnośnie wprowadzenia takiej możliwości integracji?

 16. Камін і два котла підключити щоб при роботі каміна не робили котли но такого не подучаеться зробити треба ставити доп реле для отключкі сухих контактів

 17. witam, także planuję w swojej instalacji 4 listwy l-9 tak jak to jest pokazane na zdjęciu w trakcie filmu(1h 13minuta 56 sekunda). Ponieważ i3 obsługuje tylko 3 regulatory. zastanawiam się w jaki sposób podłączyć 4 listwę.
  Jeżeli mógłby mi ktoś podpowiedzieć to będę wdzięczny( czy czwarta listwa l9 może być widoczna w systemie jako regulator rs)?

 18. Witam montuje właśnie piec Bosch 9000 i w mam do niego podłączony rozdzielacz że sprzęgłem i dwie grupy pompowe obie z podmieszaniem ponieważ, w całym domu ogrzewanie podłogowe.
  Mogę dokupić do grup moduły mm100.
  Ale wolałbym aby pięć chodził na swojej krzywej pogodowce.
  A grupami sterowały listwy i mieć jeden tylko Sterownik od sterowania strefowego. Jak to wszystko ogarnac

Dodaj komentarz

Zadzwoń!