Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

1033 zł ZA 1H NAPRAWY Na WARSZTACIE ? To nie Żart. Witamy w 2023!Żarty na bok, przeprowadziliśmy badanie rynku na kilkuset warsztatach i serwisach w Polsce w celu ustalenia Stawek roboczo …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

21 thoughts on “1033 zł ZA 1H NAPRAWY Na WARSZTACIE ? To nie Żart. Witamy w 2023!

  1. Miałem świeże po Was alfę i powiem tak osłona silnika na bzytki korek spustowy oleju nie do odkręcenia filtr oleju na 99% nie wymieniony alfa 159 z racji widomej. Osłona rozrządu pęknięta. Natomiast naklejki firmowe wymiany rozrządu oleju i td wszędzie naklejone oczywiście ramki na tablicę no jak że….. Przestań być mega prawilniakiem bo to mity o tym co nagrywasz ok samemu może ok też zrobię mega dokładnie ale mając ludzi sory ale słabo to wychodzi. Co do ceny alfa 159 . 1.9rozrząd oleje męka wykasowane kilka tysięcy zł brawo.

  2. No z tymi śrubami też tak mam urwała się od kolektora i trzeba było zawezwać speca od urwanych gwintów a klient mówi to wasz koszt bo przed rozbieraniem śruba była dobra więc logicznie że mech to sp… dobrze że nie wpadł na to ze uszczelki też miał ok dopiero jak rozkręciliśmy to trzeba wymieniać.A co do tych rozrządów z wyjmowanym silnikiem to logiczne że taki warsztat jednoosobowy woli zrobić klocki oleje i zawieszenie bo na koniec miesiąca wyjdzie to samo a robota spokojniejsza i klient mniej awanturujący się mam złe doświadczenia z 20 letnią klasą premium gdzie gość ma problem bo dostał nowe uszczelki i śruby dużo lepiej dogaduję się z właścicielami jakichś starych focusów gdzie dostaje wycenę na tylny zawias na nowych wahaczach za jakieś 2k pomlaska i no jak trzeba to robimy.

  3. Już wyjaśniam zagadnienie. ASO są dla prywaciarzy. Ludzie co mają takie fury im bez różnicy tysiąc dwa czy 5. Bo on kasy ma od huuuu i jeszcze więcej. No a zwykły zjadacz hleba ledwo ma na mieszkanie. Auto jak się zepsuje to już wogole prawie sznur. Ty mówisz jeszcze by podnosić ceny? Michał to jest polska 3.5k to niektórzy na oczy nie widzieli. Do pracy muszą czymś jedzic. Każdy kombinuje jak może to ekonomia. Ty masz teraz wszystko wózek za miliona fajnie dorobiłem się wyczułem nisze spoko. Przypomnij sobie jak jednak było kiedyś. My nie chcemy kombinować z MUSIMY inaczej byśmy pomarli z głodu.

  4. M4K – Brutto Brutto 😛 Sam najlepiej wiesz, że są jeszcze składki po stronie pracodawcy, i Brutto to nie koniec kosztów pracodawcy odnośnie pracownika… więc jak ktoś dostanie 3500 to pracodawca musi zapłacić włącznie ze składkami i podatkami (defacto wszystko to podatki) jakies 6000-6500zł, czyli prawie 2 razy tyle, co pracownik dostaje – ot taka ciekawostka dla nie wiedzących.

  5. Panie Michu jak Pan chce coś wyjaśniać to proszę się konkretnie przygotować do materiału a nie wprowadzać ludzi w błąd. To, że VAT jest na poziomie 23% na usługi warsztatowe nie oznacza, że stanowi 23% ceny tylko około 19%. Po drugie warsztat jako płatnik VAT nigdy nie zwraca całości podatku z faktur do Państwa ponieważ pomniejsza go o VAT naliczony z faktur za prąd, ogrzewanie, wyposażenie, narzędzia, usługi księgowe, itp. Jeśli chodzi o podatek dochodowy to jest on liczony od dochodu a nie przychodu (z tego co mówisz z tej stawki za roboczogodzinę po odjęciu wszystkich kosztów zostaje niewiele a więc zapłacisz 19% od tego niewiele a nie od całej kwoty netto z faktury).

  6. Problemem nie jest wysokość stawki za R/H ale ilość R/H. Podam przykład akurat z lokalnego oddziału M4K. Za wymianę poduszki silnika (1x) w moim BMW krzyknęli stawkę między 660 – 880 zł (czyli 3-4h), tj. za dwie poduszki 1320 – 1760 zł (sic!) + części OE 1100 zł (2x 550 zł). Czyli łącznie w M4K wymiana poduszek silnika wyniosłaby od 2420 do 2860 złotych, gdzie w warsztacie stowarzyszeniowym BMW (tzw. AOS) wyliczyli to na 1.5 h, co daje koszt – uwaga – 350 złotych, a więc z częściami łącznie 1450 zł. Różnica znaczna. Więc mimo że to jest "tylko" 220 zł za R/H, to jednak ilość mocno zawyża końcowy koszt.

  7. Chyba juz lekko popierdolil* z tymi cenami w Pl 🤣🤣 mieszkam w Norwegii i tu stawka za roboczo godzine w ASO np. Tesli, Mercedasa wynosi 1800nok/h to jest jakies 770zl tylko ze tu sie zarabia 5 razy tyle co w polsce!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!