Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

#6 [KWDI] Instalacje niskoprądowe – co to jest!?



Kolejny odcinek z serii kompendium wiedzy dla inwestora. W odcinku zostaną poruszone instalacje: 1. Telewizyjna R-TV-SAT. 2.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Elektryk do Samochodów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis Elektryka, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach. Elektryk Warszawa ,elektryk warszawa wola,elektryk warszawa bielany,elektryk warszawa 24h,elektryk warszawa bemowo,elektryk warszawa ochota,elektryk warszawa targówek,elektryk warszawa ursynów

43 thoughts on “#6 [KWDI] Instalacje niskoprądowe – co to jest!?

  1. W sekcji o sieci LAN mówisz, żeby do TV w salonie pociągnąć 2 skrętki a później w sekcji monitoringu znowu mówisz, żeby pociągnąć 2 skrętki. Czy mogą to być te same 2, czy chodzi ci o to że finalnie muszą być 4?

  2. Do merytoryki nie mam zdanych uwag, super wiedza super treść, super streszczenie informacji. Drażni mnie jednak trochę sposób wypowiedzi, brak montażu a raczej wycinania niepotrzebnych rzeczy, częste powoływanie się na jakichś złych monterów i patrzenie i komentowanie czasu. Bez tego byłoby minute krócej. Tak samo to przekonanie o jakiejś misji o uczeniu inwestorów… No nic, lekko podirytowany subskrybuje i oglądam kolejne odcinki

  3. 19:10 luksiu, a co jak włamywacz zacznie od uszkodzenia sygnalizatora zewnętrznego np. młotkiem? centrala dostaje sygnał, że obwód jest otwarty i podaje 12V na optykę i akustykę, ale co z tego jak z sygnalizatora nic nie zostało. Wiadomo powiadomienia GSM, jednak w tym przypadku sygnalizator wewnętrzny spełni swoje zadanie. Mimo wszystko szacunek, że posiadasz tyle wiedzy!

  4. Zamiast kamerek w środku, na dłuższe wyjazdy zostawiam tanią obrotową kamerkę wifi z kartą microSD na stoliku w salonie. Ma 5MP (firma Re****). Super przez nią widać czy nic sie nie dzieje. A po powrocie do szuflady 🙂

  5. Poruszyłeś bardzo istotne informacje dotyczące instalacji RTV , które powinien obejrzeć każdy inwestor. Dodałbym jeszcze info o 5 przewodach dach-rozdzielnia . Może to banalne, ale często w nowych domach spotykam 1 przewód lub 2 przewody , a muszę podliczyć multiswich i później jest kombinowanie i tłumaczenie się przed klientem i niejednokrotnie przepłacanie instalacji aby zrobić tak aby było dobrze. Pozdrawiam

  6. 21:46 "Musiałem ją zabić, przepraszam" – seryjny elektryk 😂🤣. Ta wstawka, uśmiech zadowolenia i ton tak inne, że aż zabawne.
    Lubię Twoje filmy za ciekawe i praktyczne dane. Pozdrawiam

  7. 16:15 Najprawdopodobniej szanowny pan mówi o tzw. czujkach adresowalnych (nie mylić ze sprzętem IP). System ten stosuje wiele firm (mam na myśli producentów sprzętu, nie instalatorów) od bardzo dawna, przynajmniej 20 lat, jeśli nie lepiej. W Polsce najlepiej znaną firmą jest nasz Satel i amerykańskie Ademco (dziś Honeywell), przy czym każda z nich stosuje swój protokół transmisji danych. Szczerze mówiąc firmy "na jot" jakoś nie kojarzę… Co oczywiście wcale nie znaczy, że takiej nie ma. Niczego takiego nie twierdzę. :)))
    I rzeczywiście wszystkie czujki "wiszą" na jednej linii, z tym że linię można zamknąć przy centrali w ten sposób, że przecięcie linii w dowolnym miejscu nie sabotuje działania systemu w żaden sposób. Nie oznacza to, że to system Janusza – to znany od lat standard zmierzający do uproszczenia montażu systemu i poprawy jego niezawodności. Ponad sto czujek na jednej linii to nic niezwykłego. Centrala może zasygnalizować przecięcie linii jeśli została do tego zaprogramowana (domyślnie jest – reaguje komunikatem na wyświetlaczu klawiatury najczęściej, jednak równie dobrze może wszcząć alarm) ale pracuje normalnie dalej, jakby się nic nie stało – to bodaj największa zaleta linii adresowalnych. Druga bardzo ważna zaleta to że centrala za pośrednictwem linii adresowalnej "odpytuje" wszystkie czujki kilka razy na sekundę i zna ich "stan zdrowia" na bieżąco. Ponadto systemy bezpieczeństwa (pepożka, antywłamaniówka, kontrola dostępu czy monitoring wizyjny), najogólniej mówiąc, są instalowane tak aby nie były narażone na uszkodzenia przy przysłowiowym wbijaniu gwoździa. Powód drugi to utrudnienie życia tym, którzy z dowolnych powodów mieliby ochotę sabotować system.
    I wreszcie ostatnia rzecz. Zarówno inwestorzy jak instalatorzy systemów bezpieczeństwo są zadziwiająco zgodni co do tego, że systemy bezpieczeństwa instaluje się jakby na deser. To znaczy dopiero wówczas gdy wszystkie pozostałe ekipy zakończyły swoje prace i zeszły już z placu budowy. Powód oczywisty: im mniej osób zna szczegóły takich systemów tym lepiej, tym bezpieczniej. Finalnie, poza osobami które mają wiedzieć (a jest ich zwykle mniej niż palców u dłoni drwala), nikt nie wie jak są puszczone przewody, gdzie jest centrala (strych to taki sobie pomysł – w trakcie pożaru leci z dymem jako pierwsza, bo strychy zwykle fajczą się najlepiej – pal ją sześć jak spłonie, ale wraz z nią spłonie cały rejestr zdarzeń alarmowych!) oraz gdzie, jakie i jak są ukryte zamaskowane czujki.

  8. @@UCtBNzF7n2Kn3bhgyEhozWLA Bzdura, u moich rodziców była antena sat. na balkonie podłączona białym kablem i wytrzymał ponad 20 lat , nic mu się nie stało poza zabrudzeniem izolacji, a nie jedną zimnę czy upał 30-40 stopni przeżył. Został wymieniony tylko dlatego, że została wymieniana antena satelitarna z powodu uszkodzenia czaszy , a że jeszcze zgrało się to z remontem elewacji bloku, zdecydował od razu i wymienić kabel i zrobić od razu dwa żeby nagrywać w tle… Jak się kupuje badziewie z marketu to takie są efekty, że się rozpada…

  9. troszkę się obawiam czy strych jest dobrym pomysłem , czy tam nie bedzie dla niego za goraco latem bo podobno na strychu nie ocieplonym do chodz nawet do 60 stopni

  10. Kurde, że ja na ten film nie trafiłem tydzień temu. Oszczędziłbym tyle czasu, wiele godzin szukania po forach i czytania bezwartościowych śmieci. Tu mam wszystko w pigułce. Jeden z bardziej wartościowych kanałów na youtube!!!

  11. Napisałem pod filmem o lan o ups, tutaj tez dobrym pomysłem byłoby wykorzystanie upsa od kamer do zasilania routera od neta aby mieć powiadomienia z kamer itd w razie awarii zasilania.

  12. Patrzę schematy wideodomofonow i skrętka mi jakoś nie pasuje. Schemat 3/4 urządzeń na rynku mówi 4×0.5 i 4×0.75 przy zalozeniu rygla i sterowania bramą. Ale może tak maja te tańsze, tak do tysiaka 😄

  13. Też chciałem na początku zanotować kamerę wewnątrz ale z powodów o których mówisz nie zamontowałem. Niekoniecznie jestem zainteresowany tym żeby mię Chińczycy obserwowali. Wisi teraz ogonek pod sufitem 🙂 może kiedyś czujkę ruchu tam założę.

  14. już po seansie kolejnego odcinka – świetny materiał. Jest coś o czym nie wspomniałeś – jakim przewodem okablować regulatory temperatury pokojowej z każdego pokoju do sterownika podłogówki np Tech L9, chodzi o 4 żyły zasilanie i sygnał.

  15. Dziękuję bardzo za całokształt przekazanych wskazówek – miałbym kilka pytań, które mogą być dla Ciebie "śmieszne" (choć podobno nie ma "śmiesznych" pytań), a dla mnie mocno kierunkujące na całokształt – czy jest możliwość w jakiś sposób się z Tobą skontaktować?
    Chyba znalazłem – czy Firma Lux-Instal to Ty?

  16. Powiem ci kolego juz pracuje na systemach tv sat16. Lat to co ty mowisz do inwestora ok niema problemu
    Druga sprawa gadasz o alarmach ze moze zadziala ok👍ale czysta zapytales sie inwestora czy on ma na to fundusz czy nie halllo

  17. Chłopie, właśnie mi uświadomiłeś, biorąc też pod uwagę inne aspekty mojej instalacji domowej (dom jednorodzinny), plus instalację RTV, jakiego elektryka – papraka miałem na budowie. A spośród pozostałych ekip na budowie, jego miałem do tej pory za najbardziej fachowego. I nie chodzi o kasę, bo gdyby mi solidnie doradził, nas pewno zgodziłbym się na lepsze materiały. Moim jedynym usprawiedliwieniem jest ówczesny brak świadomości i wiedzy elektrycznej. Facet jest do odstrzału. Niby stary elektryk i powinien być doświadczony a paprak jakich mało.
    Dzięki za kanał i wiedzę, którą się z nami dzielisz (bez wazeliny :)) ).

  18. Luksiu niby to oczywiste ale fajnie opowiedziane.Mogles jeszcze dodac o rozmieszczeniu kamer ,spotkalem sie z sytuacja gdzie gosc mial naprawde droga chalupe ale kamery porozmieszczane w taki sposob ze byly na wyciagniecie reki dla srednio wysokiego czlowieka ,nie byla zachowana zasada wzajemnego obserwowania kamer itd.Wiesz co zrobil wlamywacz? Przeszedl sie z kawalkami materialow do okola domu i wszystkie zaslonil:) .Wiem ze to niby oczywiste ze kamery piwinny byc w trudnodostepnym miejscu dla potencjalnego wlamywacza ale jak widac nie zawsze .

  19. Super. jestem na etapie tworzenia sieci w nowym domku jednorodzinnym. chcę zrobić wszystko pod siebie tak by mieć możliwość prawie każdej konfiguracji na przyszłość . Czy gdy puszczam skrętkę do kamer to mógłbym wykorzystać dwie skrętki do jednej kamery tzn. jedną kat. 6 do przesyłu danych a drugą jako samo zasilanie. czy w ten sposób uzyskam przesył danych na poziomie kat. 6 ? 1gb/s+

  20. Cześć, czy spotkaliście czujniki gazu/ dymu / czadu ale do puszki. Jest Simon. Ale cena z nóg zwala. Czujnik gazu ponad półstysiąca PLN. Może, jestem przeczulony na estetykę, ale fajnie byłoby mieć to i efektywne i takie ładnie uporządkowane w ramce.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!