Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W SWOIM DOMU – NAJTRUDNIEJSZA REALIZACJA W KARIERZE



Film poświęcony przebudowie instalacji elektrycznej we własnym domu wraz ze zwiastunem tego co będzie się działo w 2021 …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

31 thoughts on “REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W SWOIM DOMU – NAJTRUDNIEJSZA REALIZACJA W KARIERZE

  1. Jeżeli chodzi o lampkę zadziałania zab. przepięciowego to nie może się to udać lampka zasilona z tego układu i w tym miejscu umiera szybciej niż zabezpieczenie, pozdrawiam

  2. Panie Jacku.
    1. Czy obligatoryjnie musimy rozłączać tor N w układzie TT?
    2. Czy długość przewodu ma wpływ na opóźnienie działania członu zwarciowego?

  3. Panie Jacku, doskonale pana rozumiem, bo u siebie najtrudniej jest robić remonty 😉 Jest pan teraz swoim własnym Klientem.
    Wiem, jak to się bardzo wszystko potrafi ciągnąć, u mnie już 7my rok leci i dalej w lesie XD hahahahaha

  4. Panie Jecku, czy może Pan zrobić film z testem różnych RCD oraz MCB z demontażu, ponieważ to dałoby pogląd czy aparaty po latach eksploatacji trzymają swoje parametry. Fajnie porównać aparaty czołowych producentów (Hager, Eaton, Schneider, Legrand, ETI, ABB, Siemens, GE) znanych z polskiego rynku oraz tzw. chińszczyznę i dla porównania nowe aparaty najlepiej identyczne modele o ile to możliwe.

  5. Mam takie pytanie: w filmie wspominasz, ze rurki sa metalowe; czy te rurki sa jakos podlaczone do uziemienia? Puszki jak widze nie sa metalu, wiec przypuszczam, ze rurki nie maja ciaglosci i nie widac polaczen gwintowanych? Co zatem w przypadku uszkodzenia przewodu fazowego i kontaktu z metalowa rurka?

  6. w rozlaczniku dwubiegunowym nie widze symbolu 1p+n i nie ma piktogramu opznionego zal.wyl w torze "N"….w instalacjach jednofazowym takze sa przepiecia laczeniowe…nie o duzych pradach ale mogace szkodzic elektronice

  7. Szewc bez butów chodzi 🙂 🙂 Witamy w klubie Jacku – u mnie w mieszkaniu też była przebudowa 🙂
    Ja wprowadziłem się do mieszkania w 2008 roku – rozdzielnicę przebudowałem w Styczniu 2021 roku. 🙂
    Mam 1F – bo to mieszkanie w bloku, Licznik wywalony na klatkę, poprowadzona nowa WLZ 10 mm2 oraz dodatkowo 16 mm2 PE bo ku mojemu zaskoczeniu w bloku mam mega fajne uziemienie 🙂 – które zmierzyłem.
    Całe 6 obwodów, Rozłącznik 1P+N, ochronnik T1+T2 12.5 kA – na bogato 🙂 i rozdzielnica 3 x 12 – całość na złączkach piętrowych Wago. Chyba też nagram filmik – by pokazać ile miejsca zajmuje aparatura i czemu nie warto dawać małych rozdzielnic.

  8. Ja mam pytabie czy gdzies jest jakas tabela czy zalecane minimalne wartości dla petli zwarcia L-N oraz L-PE? 12 Ohm impedancji przewodu PE juz przy 3A daje 36V napięcia dotykowego co jak sie nie myle jest już za duzo choc w przypadku RDC na kazdym obwodzie by nie doszło do porażenia. Jak sie to ma w praktyce? Jakie sa prady zwarciowe w piku przy zabezpieczeniu selektywnym bo moze tu tkwi rozwiazanie mojego pytania?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!