Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak zaprojektować instalację elektryczną w domu. Gniazdka i włączniki, gdzie je umieścić?



Jak zaprojektować instalację elektryczną w domu. Gdzie umieścić gniazdka i włączniki oświetlenia w mieszkaniu. Ile dać …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

36 thoughts on “Jak zaprojektować instalację elektryczną w domu. Gniazdka i włączniki, gdzie je umieścić?

  1. Chcesz uzyskać jeszcze więcej? Spotkanie, poradę, dostęp do grupy, projekt funkcyjny, a przy okazji wesprzeć mnie w tworzeniu tego kanału? Zostań moim Patronem, będę wdzięczny za każde wsparcie. https://patronite.pl/aranzacjawnetrz. Zapraszam równie, do mojego kursu o projektowaniu wnętrz i kuchni. Z hasłem yt10 dostaniecie 10% rabatu https://kursprojektowaniekuchni.pl/ Oraz, zapraszam Was na mój Instagram 🙂 https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/ i TikTok @aranzacjawnetrz

  2. Bardzo przydatny film, lecz dotknę tutaj jedną kwestie, nie musimy wcale robić z boku, żeby nie odsuwać np tej wspomnianej lodówki czy zmywarki, robimy wtedy po prostu osobny bezpiecznik. Pozdrawiam

  3. Cześć, szukam konkretnych informacji jaki przewody zastosować do podłączenia kuchenki elektrycznej/indukcyjnej.
    Przy 3 fazowej instalacji jest sporo informacji mówiących o zastosowaniu przewodu 5×2,5 mm2, natomiast jeżeli mamy tylko jedną fazę to informacje są już mocno rozbieżne. Generalnie myślę o pociągnięciu przewodu 3x4mm2, natomiast znalazłem informacje że przy indukcji czy kuchenkach elektrycznych to wystarczy 2,5mm2 lub trzeba dać aż 6mm2. kolejny problem to jaki bezpiecznik zastosować przy większych przekrojach?

  4. Jako elektryk dodam, że obecnie w instalacjach montowane są na wejściu zasilania rozłączniki izolowane odcinające prąd w lokalach, stąd wystarczy zrzucić takiego esa i po problemie, a nie wyciąganie kilkunastu rzeczy z gniazdek

  5. Może warto pomyśleć nad montażem gniazdek elektrycznych typu Schuko. Od kilku lat dużo urządzeń (polecam sprawdzić u siebie) posiadają wtyczki uniwersalne więc będą pasować. Szkoda że w naszym kraju jest tak mały wybór tych gniazdek i trzeba sprowadzać z Niemiec. Zalety: wtyczkę można wciskać w dwóch pozycjach a nie jak dotychczas tylko w jednej. Wiem: elektrycy powiedzą co innego ze względu na okablowanie mieszkania i podłączenie tych gniazdek ale nas użytkowników interesuje funkcjonalność.

  6. Czyli załóżmy jak planuje mieć piekarnik i mikrofale w słupku, w sumie 4400W, to najlepiej dwa osobne gniazka i oczywiście obwody i gniazdko na wysokości 20-30cm np. obok siebie? I czy w szafce "słupku" z piekarnikiem i mikrofalą czy w szafce sąsiadującej?

  7. Wszystko fajnie ale…
    Co zrobić z kablami? Np na blacie mam toster, który jest ciągłe podłączony. Gniazdko 10cm nad blatem, a gdzie schować 40cm kabla od tostera?

  8. A jakie sugestie odnośnie gniazdek w pokojach dzieci? Te pokoje mają tę specyfikę, że pewnie przejdą wielokrotne przemeblowanie w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Raz łóżko będzie stało w jednym rogu, raz w innym. A więc trudno byłoby np. zaplanować gniazdka nad szafką nocną, bo ta szafka nocna może stać w różnych miejscach. Co Pan powie na zainstalowanie wszystkich gniazdek na wysokości nad szafką w miejscach potencjalnego ich ustawienia? Czy może celować obok, ale na normalnej wysokości?

  9. Jestem elektrykiem i potwierdzam wszystko co powiedziałeś. Dbam zawsze o to, aby przekazać tę wiedzę swoim klientom, bo niestety projekt instalacji elektrycznej w 99% to tylko papier, którym można się podetrzeć w miejscu gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Myślałem, że dowiem się jeszcze czegoś nowego, ale wszystkie te tematy znam. Natomiast dowiedziałem się wiele (i pewnie jeszcze wiele dowiem) z pozostałych Twoich materiałów. Fajny kanał, bez zbędnego marudzenia, dużo konkretów. Pozdrawiam

  10. Bardzo przydatne informacje, jestem właśnie na etapie planowania tej elektryki i przyznaję że trochę mi Pan to ułatwił😊 poza tym fajnie się Pana słucha. Już oglądam kolejne odcinki 👍

  11. Zabrakło informacji że warto dać gniazdko przy podłodze poniżej włącznika światła – mamy wtedy 100% pewności że nigdy nie wyląduje za jakimś meblem, będzie zawsze łatwo dostępne dla odkurzacza, żelazka itp.

  12. Pozdrowienia od elektryka 😎. Potwierdzam Koncept najważniejsza sprawa. Najgorsze to przerabiać po teoretycznym końcu instalacji. Nic nie irytuje bardziej jak rozgrzebywania już schowanych w ścianie przewodów i robienie jeszcze raz tego samego. Kosztuje to podwójnie 😎

  13. Trochę zmodyfikowałbym Pana projekt elektryki w łazience. Gniazdko w szafce (najczęściej z lakierowanej płyty HDF) to proszenie się o kłopoty.
    U siebie w przedpokoju zrobiłem dwa miejsca na elektronikę sterującą inteligentnym oświetleniem w mieszkaniu, ale szafka jest wykonana zupełnie inaczej niż robi się to standardowo, a do tego w wyglądzie i dotyku stylizowana jest na ścianę. Instalacje wewnątrz szafki są szczególnie zabezpieczone z racji przebiegu w pobliżu rury gazowej, a dodatkowo w przemyślny sposób wentylowane, celem odprowadzenia ciepła.
    Jeżeli chodzi o oświetlenie, to lepiej wstawić czujniki nazwijmy to przelotowwe w futrynie drzwi (włączające i wyłączające światło podczas przechodzenia – kontroler zlicza osoby przechodzące), a przy lustrze zamontowałbym ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy (zasięg około 0,5 – 0,8 metra). Można też zastosować czujnik mikrofalowy w ścianie za lustrem, ale tu już trzeba mieć trochę większe pojęcie jak zmniejszyć i ukierunkować wiązkę, żeby działało tak jak się tego oczekuje).
    Pewnie ktoś zapyta po co to – myślę , że pewne aspekty życia trzeba sobie ułatwiać, a do tego jak coś działa fajnie, a przy tym nie rzuca się w oczy, to warto się nad tym zastanowić.
    I jeszcze niech Pan zapyta znajomego elektryka co sądzi o włączniku przy wannie, bo chyba nie do końca zna Pan przepisy.

  14. Z ta choinka przesadziłeś. Planuje raz na 5 lat ładować tel w łazience dać tam dodatkowe gniazdko. Mąż raz na 10 lat echosondę w przedpokoju chce ładować tez dam a dzieci za 20 lat chcą laptopa podładować w salonie tez dam 😂😂😂😂

  15. A co zrobić z gniazdkami żeby prąd mieć w mairę blisko siebie ale nie oplatac się kablami w salonie?, SOfa w literę L Jedyne rozsądne podłączenie kabli to za I z literki L bo po drugiej stronie "wejście" do "centrum" , z tyłu przestrzen i dojscie na taras.. więc ewentualnie coś chyba żeby szło pod sofa i wychodziło przy nogach? Gdzieś można zobaczyć rozwiązania? Czy szukać sofy już z takim systemem?

  16. Z lodówką czy piekarnikiem odłącznym na "wakacje" to pojechałeś po bandzie 😉 .. Jak żyję ponad 40 lat to nigdy nie widziałem wyłączonej lodówki na wakacje… Jedynie co to w starszych modelach rozmrażało się lodówkę raz na jakiś czas … Teraz to juz relikt przeszłości.. co do gniazdek to za zmywarką to możliwe że centymetrów może potem brakować przy montażu..

  17. Świetny filmik, bardzo dziękuję, szukałam długo takiego kompleksowego doradzenia ile, gdzie i po co dotyczące rozplanowania gniazdek. Uff jak dobrze, że tu dotarłam, super materiał!! Pozdrawiam serdecznie 🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!